Середа, 29 Травня, 2024

В Одесі прийнято рішення про створення музею Михайла Жванецького

В Одесі прийнято рішення про створення Музею-квартири письменника-гумориста, Почесного громадянина нашого міста Михайла Жванецького.

Де і як буде створено музей

Відразу після смерті Михайла Жванецького до міського керівництва із проханням про створення музею звернулася вдова письменника Наталія Жванецька. Місцем для нового установи культури була запропонована квартира № 16 в будинку по вулиці Старопортофранківській, 133, де жила сім’я Жванецьких, пише odessa-future.com.ua. У квартирі збереглися багато автентичні елементів інтер’єру, в яких відчувається незрима присутність нашого земляка.

Варто зазначити, що музей буде створюватися не на порожньому місці, адже для нього вже є достатня кількість архівних матеріалів, пов’язаних з життям і творчістю М. Жванецького, які, безумовно, будуть поповнюватися.

Задовольняючи клопотання про створення музею-квартири Геннадій Труханов виніс відповідну пропозицію на розгляд місцевого депутатського корпусу. Метою музею стане знайомство жителів міста і його гостей з інформаційними матеріалами, що стосуються життя і творчого шляху видатного письменника, а також прилучення людей до досягнень національної, літератури, представником якої був майстер слова з Одеси.

Михайло Михайлович Жванецький

Народившись у 1934 році в Одесі, Михайло Жванецький почав свою творчість в студентські роки, часто виконуючи власні мініатюри і монологи, в яких критикував пороки суспільства і окремо взятих осіб: чиновників, робітників, начальників цехів і касирів. Потім писав і для інших. Найбільш відомими виконавцями його творів були одесити Роман Карцев і Віктор Ільченко. У листопаді 2020 року Михайла Жванецького не стало.

Пам’ять про Жванецький в рідному місті

У 2009 році ім’ям знаменитого одесита був названий бульвар на приморських схилах,

а через 5 років вулицю Ланжеронівську прикрасила зірка Жванецького на Алеї зірок.

Уже в поточному році одеські глядачі змогли захопитися постановкою мюзиклу “Дерибасівською”, поставленого на сцені Одеської музкомедії і створеного в значній мірі з використанням висловів, афоризмів Михайла Михайловича.

Залишається доповнити, що контроль за створенням музею буде вести профільна депутатська комісія, а Департамент культури і туризму буде відповідати за державну реєстрацію нового музею. За попередніми підрахунками, кошторис витрат на утримання музею складе 850 тисяч гривень.

Незважаючи на те, що терміни, до яких буде створено музей, не встановлені, його наявність в старовинній частині міста здатне буде зберегти будинок, в якому він буде працювати, а, може, і будинки, що його оточують.

На сьогодні абсолютним фактом є те, що музей, як кажуть в Одесі, таки-так буде, оскільки на вчорашній сесії за його створення проголосувала більшість депутатів.

Так чи інакше, а планований музей займе гідне місце серед іменних установ подібного роду, до яких відносяться музеї К. Паустовського, Л. Утьосова, М. Реріха й інших.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.