Понеділок, 27 Травня, 2024

Арцизька громада вигадала нові назви вулицям

З початку літа, повідомляє odessa-future, в Арцизькій громаді вирували пристрасті щодо перейменування вулиць самого міста та підлеглих населених пунктів. Значна частина пропозицій надійшла електронною поштою. Як показали результати, багато громадян не залишилися осторонь рішення, яким далі буде топонімічний вигляд громади, де живуть вони та їхні діти, де житимуть нащадки.

Як зміняться назви вулиць ?

Підбиття підсумків відбулося під час проведення громадських слухань. Розглянувши десятки нових назв вулиць та пропозицій про перенесення (демонтаж) пам’яток, комісія винесла свій вердикт.

Дискусія пройшла жваво і динамічно, хоча питання, винесене на обговорення, легко назвати не можна ніяк.

Планується, що більшість перейменувань торкнеться головного міста ОТГ – Арциза. Насамперед перейменування мають зазнати вулиці, названі на честь діячів комуністичного руху Карла Маркса та інші. Не помилувала думка мешканців і вулицю Пушкіна, яку хочуть перейменувати на Троїцьку. Не влаштовує тих, хто висловив свою думку, те, що в Арцизі є вулиця Суворова, якій хочуть дати назву “Козацька”. Парадоксально, але під керівництвом генералісимуса Суворова, ім’я якого в наш час стало опальним, козаки брали участь у штурмі Ізмаїла.

А ця героїчна операція стала першим кроком до того, що сьогоднішній Арциз, як і багато інших населених пунктів, відійшли двісті з лишком років до Росії. Пізніше, після великої кількості “міграцій” з держави до держави, нарешті стали суб’єктами сьогоднішньої незалежної України.

Згідно з попереднім опитуванням, на карті Арцизу мають з’явитися вулиці, названі на честь діячів української культури Довженка та Леонтовича; прославляють працю людей – Реміснича та Виноробів. Не пішли з поля зору і назви, пов’язані із сьогоднішніми днями, коли Україна веде війну за свою незалежність. У планах поява вулиць Свободи та Захисників Миколаєва.

Що буде з пам’ятниками?

Окремим питанням слухань стало обговорення подальшої долі деяких пам’яток. Було представлено список пам’яток, які запропоновано видалити із громадського простору. Наприклад, пам’ятник князю-Рюриковичу Дмитрію Донському та двом ченцям планують перенести на територію храмового комплексу. До місцевого музею хочуть перенести пам’ятники К. Марксу з Арцизу та с. Холмського. 

Навпаки, учасники слухань висловилися за те, щоби залишити на колишньому місці пам’ятник космонавтів. У цьому є своя логіка, оскільки, по-перше, обласний центр, Одеса, дав путівку в життя двом підкорювачам неба. По-друге, близько десятка космонавтів різних років проходили військову службу в Одеському військовому окрузі, на території якого був Арциз.

І, нарешті, на пам’ятнику Загиблим Воїнам буде змінено написи “1941-1945 рр.” (на “1939-1945 роки”) і “Ніхто не забутий, ніщо не забуто” на – “Ніколи знову”.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.