Середа, 29 Травня, 2024

Одеса та ЮНЕСКО: взаємини у воєнному контексті

Скільки в Одесі музеїв? Сказати досить складно. Адже, крім так званих традиційних музеїв, якими є Художній, Літературний або, скажімо, Історико-краєзнавчий, є багато інших музеїв. Є музеї рідкісної книги, історії шкіл та вишів тощо. Особливим варіантом музею можна визнати одеську барахолку, на якій майже кожні суботу та неділю б’є фонтан букіністичних, філателістичних та інших раритетів. Далі на odessa-future.

Все це, безумовно, безцінна спадщина нашого міста, його регіону, зібрана предками та поповнювана нашими сучасниками.

Інтерес ЮНЕСКО до одеських музеїв та архіву

Для одеситів можна визнати те, що деякі музеї звернула свою увагу міжнародна організація ЮНЕСКО. Днями між нею та представниками культурного проєкту Museum for Change було скріплено підписами контракт на грант у розмірі 98 тисяч доларів США.

За повідомленням Олександри Ковальчук, яка керує музейним господарством на Софіївській, бажаний результат став можливим після переговорного процесу, який тривав понад три місяці. У ході роботи, після уточнень та погоджень, різних додаткових процедур, договір було підписано.

Усю суму гранту буде розподілено між двома музеями, Держархівом Одеської області та Департаментом культури Одеської військової адміністрації.

Підписання документа на отримання дуже важливих грошей стало черговим етапом взаємовідносин Одеси та ЮНЕСКО, які постійно зміцнюються, особливо останніми роками.

Наскільки можливе включення одеського Центру до списку ЮНЕСКО

Нещодавно стало відомо, що вже 2022 року наше місто може скласти компанію населеному пункту, який підпорядкований нашому обласному центру. Йдеться про Стару Некрасівку, один із пунктів т.зв. Геодезична дуга Струве, занесена до Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (скорочено – Список ЮНЕСКО) у 2005 році.

Вкотре це питання було порушено у квітні поточного року міністром культури Італії Даріо Франческіні. На думку італійця, Одеса – прекрасне місто, тісно пов’язане з Італією протягом усієї своєї. Визнання одеського історичного центру як об’єкта всесвітньої спадщини зможе захистити місто від можливих руйнувань з боку російських військ.

Варто зазначити, що в нашому місті близько двохсот пам’яток культурної спадщини, а тридцять із них мають національний статус.

Окрім надії на збереження в період ведення бойових дій, внесення об’єкта, у нашому випадку – Одеси, до Списку ЮНЕСКО передбачає значне зростання міжнародного визнання, а країна, на території якої розташований об’єкт, може претендувати на фінансову та консультативну підтримку з боку ЮНЕСКО.

У контексті цих подій грантова допомога, яку надає ЮНЕСКО, може стати корисною для підтримки в належному порядку, проведення захисних заходів у Художньому музеї, що знаходиться в центрі міста та є пам’яткою архітектури.

Безумовно, фінансова допомога стане в пригоді також Обласному архіву, який довгі роки бореться за своє існування: і з погляду території, і з точки зору збереження безцінних фондів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.