Середа, 29 Травня, 2024

Нова концепція мосту над Дністровським лиманом: коротший, дешевший, ще й яхт-клуб є

Нову концепцію, відповідно до якої планується побудувати автомобільний міст над Дністровським лиманом, днями було передано Міністерству з інфраструктури.

Докладніше про цей проект та його складові у нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на dumskaya.net.

Найекономніший варіант

Розробляти передпроектний концепт доручили відомому одеському архітектору, який очолює Одеську асоціацію архітекторів Володимиру Халіну. Концепт ініціювали аккерманська міська влада та Білгород-Дністровський порт, а точніше його керівництво, яке за допомогою цього намагається досягти того, щоб збільшилася його інвестиційна привабливість перед тим, як буде проведена запланована та очікувана приватизація.

Зодчий повідомляє, що оновлений варіант є найекономічнішим із усіх, які були до цього, тому що за допомогою нього враховується як судноплавна, так і сухопутна логістика, які передбачені “Одесько-Ренійським мультимодальним коридором”.

Чоловік зазначає, що зоною, де проходитиме мостова споруда, є найвужча ділянка лиману. Показники довжини майбутнього мосту складатимуть чотири тисячі двісті дев’яносто п’ять метрів. Також ще однією важливою деталлю є те, що він, швидше за все, буде розташований в зоні, яка є вищою за територію, де знаходиться вже існуючий портовий об’єкт. Це допоможе оминути перегородження акваторії. Також все це робить набагато дешевшим процес будівництва, адже не потрібно буде будувати великі прольоти, які потрібні судноплавству.

Іноземний зразок

Архітектор зазначив, що проект розроблявся відповідно до відомого естакадного Ересуннського мосту, за допомогою якого пов’язані данська та шведська держави.

За словами фахівця, один погонний кілометр, яким наділений естакадний міст, у будівництві коштуватиме приблизно двадцять-тридцять мільйонів доларів. Цей показник приблизно вшестеро менший, ніж вартість аркової або вантової мостової споруди.

У створеному проекті відсутня потреба виходити на місцевість, яку займають підприємства та житлові будинки. Там вже дуже скоро будуватимуть об’єкт, представлений новим залізничним переїздом, і стане можливим прямий зв’язок із дорогою, а Білгород-Дністровський, при цьому, можна буде об’їжджати.

Навіть яхт-клуб буде

Щодо пропускної спроможності моста, то вона складатиме близько сорока тисяч машин щодобово, а відстань між стародавнім Аккерманом та обласним центром буде скорочено на тридцять шість кілометрів.

Висота мостової споруди досягне дванадцяти з половиною метрів, висота судноплавного прогону буде п’ятнадцять метрів, а його ширина – сто метрів.

У південній частині від мосту планують збудувати яхт-клуб.

Крім цього, автором концепції висунуто пропозицію про запуск на мостовій споруді високовольтної лінії для бессарабських населених пунктів, яку на даний момент хочуть розмістити в Нижньодністровському природному парку.

Фото: uc.od.ua, dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.