Четвер, 30 Травня, 2024

Система хоспісів: чому її досі немає в Одесі

Паліативна допомога – це підхід, що дозволяє покращити якість життя невиліковно хворих людей. Хоспісів для усіх, хто потребує такої допомоги, також недостатньо. Тому, за класифікацією Міжнародного альянсу медичної  допомоги, Україна належить до країн з “несистемним забезпеченням паліативної допомоги”. Такі висновки зробили через недостатню кількість таких центрів та проблем зі знеболенням.

Загалом паліативною допомогою є супровід важкохворих пацієнтів наприкінці життя. Однак справа не лише в медичному догляді – такий підхід включає і юридичну, соціальну та духовну допомогу хворим людям. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

Особливості паліативної допомоги 

Хоча у хоспіси потрапляють люди з важкими та часто невиліковними хворобами, в деяких випадках пацієнти одужують. Проте часто заклад стає прихистком в останні дні життя. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я 80% людей, які отримували паліативну допомогу, хотіли б померти вдома. Експерти стверджують, Україні необхідна широка система закладів паліативної допомоги, де пацієнти могли б як залишатися в комфортному стаціонарі та отримувати допомогу, так і отримувати консультації

Проте в Україні часто важкохвору людину виписують просто додому, а її право на якісну паліативну допомогу не виконується. Потрібно знати основні кроки, аби її отримати. Необхідно, аби пацієнт підписав декларацію з сімейним лікарем. Завдяки цьому можна отримувати знеболення, лікар контролюватиме стан пацієнта, а також надасть направлення на аналізи

Скільки людей потребують допомоги в Україні та  регіоні

Загалом в Україні паліативної допомоги потребують понад 324 тисячі осіб. Одеський регіон один з тих, де найбільше таких пацієнтів – понад 19 з половиною тисяч. Найчастіше тут паліативна допомога потрібна людям із серцево-судинними захворюваннями, злоякісними пухлинами та деменцією. Вона необхідна також деяким людям, хворим на  туберкульоз, цукровий діабет, СНІД та інші хвороби. Потрібен паліативний догляд й майже 3,5 тисячі дітей області. Найчастіше це діти, що мають перинатальні стани, вроджені вади розвитку. 

Шанси, що в Одесі побудують хоспіс

А в Одесі має з’явитися муніципальний хоспіс. Такий центр догляду за важкохворими облаштують в будівлі на Хімічній вулиці. За економічною та соціальною програмою Одеси, ремонтні роботи планують виконати в 2022-го року. За попередніми даними, хоспіс матиме 30 місць для осіб, які потребують паліативної допомоги. Зараз цю функцію в Одесі виконують приватні заклади. 

При цьому сфера приватних хоспісів не регулюється державою. За словами експертів, жоден з них не надає повний спектр паліативної допомоги. А в деяких з них навіть немає ліцензії на знеболення та надання медпослуг. Створюються такі установи через наявний попит на паліативну допомогу. Однак вони більше нагадують приватні притулки для літніх людей, аніж хоспіси, в яких повинні бути усі необхідні ліцензії для комплексної допомоги. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.