Середа, 29 Травня, 2024

Що не так з реконструкцією бульвару Жванецького

Бульвар Жванецького є безпосереднім продовженням приморського бульвару, що щодня стає маршрутом для романтичних і атмосферних променадів одеситів і гостей міста. Як і приморський бульвар, його пряме продовження зберігає на своїй довжині кілька значних пам’ятників історії, пише odessa-future.com.ua. Отже, про культурну важливість об’єкта і його проблемну реконструкцію.

Про бульвар

На мапі Одеси цей об’єкт з’явився ще у минулому столітті, в 1961 році, і раніше його іменували Комсомольським. З приходом політики антикомунізму в Україні бульвар отримав нове ім’я, і ​​якийсь час його знали як бульвар мистецтв. Тільки у 2009 році об’єкт отримує назву на честь одного з найзнаменитіших одеситів у світі: відомого сатирика, телеведучого, сценариста, автора численних книг Михайла Жванецького.

Саме на цьому бульварі розташований пам’ятник помаранчі, який своїми незвичайними формами передає цілу сагу про те, як на початку свого існування Одеса ледве не канула в лету, так і не отримавши можливості розквітнути і стати тим, чим вона є зараз.

Також на цій локації колись був розташований містичний годинник: з якоїсь загадкової причини він завжди показував 13 годин 13 хвилин. А ще, гуляючи цим місцем, можна було наштовхнутися на таблички з висловлюваннями письменника-сатирика, однак, час і руки вандалів знищили ці прикраси.

Плюс до всього, бульвар Жванецького проходить повз безлічі творчих центрів та музеїв, а з іншого боку відкривається грандіозний вид на портову й індустріальну частину міста.

Проблеми реконструкції

Перший момент: реконструкція йде досить довго, незважаючи на значне фінансування розміром понад 90 млн гривень. За попередніми планами, будівельні роботи повинні були завершитися ще в 2019 році, але на дворі вже майже середина 2021, а під час прогулянки ще можна бачити різні «недоробки»: то бортик навколо клумби не з’єднаний, то на шляху трапляється купа піску, деякі частини бульвару перегороджені будівельної стрічкою, можна помітити розкидані плитки і цеглини, і це не кажучи вже про кількість будівельного сміття, яке сконцентроване у кінці пішохідної зони.

Спочатку керівництво проекту пояснювалося тим, що уряд фінансує роботи несистематично. Згодом же стало помітно, що керівники значно заощадили на матеріалах: за планами, бульвар повинен був бути викладений декоративним бетоном, який, по ідеї, імітує бруківку, але замість цього по всій довжині викладена звичайна плитка. Нехай вона і не дешева, але вона коштує значно менше того, що було задумано.

Всі ці недоробки презентували як реконструйований бульвар в 2020 році. І зараз роботи тривають.

Нещодавно оновлений бульвар просто розвалився.

Плитка на пішохідній зоні і без того була неміцно встановлена ​​(якщо наступити на деякі, то вони хитаються). Більш того, через недосконалість системи відводу вод бульвар має всі шанси незабаром стати аварійним об’єктом, тому що підпірна стіна може тріснути. Додаткові конструкції типу дитячих майданчиків також встановлені з порушеннями.

І реконструкція триватиме, тільки тепер її вартість ще вище — понад 140 млн, про що написала «Думська», надавши документацію про затвердження нових планів.

Фото: Vgorode

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.