Вівторок, 28 Травня, 2024

Міська рада закінчила приймати пропозиції відносно реконструкції Французького бульвару

Сьогодні з’явилась інформація, що управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Одеської міської ради закінчило приймати пропозиції відносно реконструкції Французького бульвару. Раніше ми вже писали, що свої концепти представили вісім чоловік і організацій. Далі розповість odessa-future.com.ua.

Основною проблемою Французького бульвару автори більшості проектів вважають його не доглянутість. Особливу увага звертають на стан бруківки, яка в деяких місцях перекосилась. Крім цього, відмічають ще такі проблеми, як відсутність дерев та застарілі трамвайні колії. Але найбільшою проблемою, яка хвилює людей прихована в підземних комунікацій, а конкретно люди стурбовані їх станом. Через те, що Французький бульвар регулярно обростає новими багатоповерхівками, відповідно і навантаження на комунікації також зростає. Переважна більшість авторів проектів вважає, що перш ніж братися за реконструкцію – потрібно досконально перевірити труби, які проходять під землею, а також модернізувати їх. Це, в свою чергу, дозволить уникнути великої кількості аварій в майбутньому, відтак, вулицю не потрібно буде постійно розривати, тим самим псуючи дорогу для ремонту комунікацій.

Нагадаємо, що дехто з авторів пропонує прибрати трамвайні колії та опустити дані ділянки до рівня бруківки, щоб таким чином розширивши дорогу до чотирьох смуг, а самі трамваї або пустити в загальному потоці з автомобілями, або й зовсім замінити тролейбусами. Проте більшість з такими пропозиціями не погоджується. Вони запевняють, що це не вирішить глобальну проблему пробок, а навпаки може знищить єдину можливість для швидкого пересуватися по Французькому бульвару.

«Головна проблема Французького бульвару в тому, що там зараз пробки. І мерія хоче вирішити цю проблему шляхом розширення, шляхом об’єднання трамвайного полотна з автомобільним. Але це неправильне рішення, тому що тоді трамвай буде стояти в пробках, а автомобілі теж будуть стояти в пробках, бо дві смуги мало. Люди будуть паркувати свої автомобілі, як це відбувається в центрі міста», – вважає автор одного з проектів Петро Обухів.

Переважно, автори проектів пропонують не змінювати облік Французького бульвару, а просто його оновити: висадити дерева між пішохідними доріжками і трамвайними рейками, шляхи модернізувати і зробити невисокий паркан для безпеки, перестелити бруківку. З нових елементів пропонують додати тільки два: платні тимчасові парковки, велодоріжки.

«Що стосується велодоріжки, то на бруківці її неможливо зробити – буде незручно їздити, тому її потрібно робити на тротуарній частині. Є ділянки, де тротуари широкі – там достатньо місця і для пішоходів, і для доріжки. Там, де вузькі тротуари – робити вело-пішохідну зону, тобто змішану, щоб у пішохода була перевага, але велосипедист також міг проїхати спокійно»- розповів керівник громадської організації «Веловектор» Олександр Прохоров.

Нагадаємо, що всього на розгляд подали вісім проектів-пропозицій. Найближчим часом вони будуть розміщені у вільному доступі в інтернеті, щоб у кожного була можливість з ними ознайомитися, а потім їх розглянуть на відповідній координаційній раді.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.