Четвер, 30 Травня, 2024

Як Одеса ледь не залишилася без Французького бульвару

З 2007-мого ця старовинна частина міста не давала спокою місцевій владі, коли надійшла пропозиція про розширення проїжджої частини, ліквідації бруківки і трамвайних шляхів. Одесити тоді підготували протестні акції, і мерія відступила. Однак де-не-де забудови висоток все ж були схвалені, і з цього часу почалося зведення багатоповерхових житлових комплексів. Тому що ця територія є дуже ласим шматком. Далі на odessa-future.

У нашому матеріалі з посиланням на  myod.info ми розповімо про цю проблему в житті нашого рідного міста. 

Історичний аспект 

Одеська карта “побачила” цей бульвар в 1814-тому, що тоді називався Хуторський дорогою. 

1820-тий ознаменувався появою тут міського Ботанічного саду, який відразу став територією масових прогулянок місцевого населення. У цей період тут стали будуватися одеські дачі. І в міру того, як тут оселялися заможні люди, територія ставала все більш упорядкованою. 

Тут з’явилися шляхи першого трамвая, і, звичайно, брущата дорога. Посеред дачних маєтків непомітно з’являлися кафетерії, виріс завод, де виготовляють шампанські вина, і заклад кіностудії. 

Вся суть історичної цінності цього району полягає не тільки у численних архітектурних і садово-паркових пам’ятках, а й в самій цій території, яка збереглася майже в первозданному вигляді. 

Радянський період 

Цей район хотіли забудовувати ще в радянський період. Дачні маєтки перетворилися на санаторії, разом з якими виникли нові адміністративні та побутові споруди.Також цей період є відправною точкою для двох висоток і кіностудійного центрального корпусу. 

Однак далі цій затії не судилося розвиватися. Незважаючи на те, що модернізаційні плани мали місце, однак чи внаслідок нестачі грошей, або через наявність більшої порядності серед чиновників, реалізувати їх в повному обсязі не наважилися. 

Наш час 

Наступна реконструкція розглядалася в 2013-тому. І її основним акцентом було те, щоб розширити проїжджу частину. В результаті розширювальне положення було прийнято, проте події в державі не дозволили його реалізувати. 

У 2014-2015-тих виникла боротьба за  зелені насадження. “Зелентрестом” була проведена обрізка дерев, щоб їх омолодити, однак загинули клени в кількості більш двісті штук. Активістами було прийнято рішення про посадку нових саджанців замість тих, що загинули, але вони стали чути критику від міського голови, що така висадка є незаконною. 

Наступний переломний момент, який заважав розширювати дорогу, полягав у трамваї. Адже в 2014-2015-тих демонтували трамвайне розворотне кільце. Але в справу знову втрутилися небайдужі одесити, внаслідок чого трамвай повернули. 

З 2016-того почали активно здавати в оренду колишні санаторні землі з використанням тіньових і корупційних схем. Це було яскраво представлено санаторієм “Магнолією”, який отримала фірма забудовник, щоб проводити реконструкцію в санітарно-курортному закладі. Але коли почалися роботи по виривання котлованів, всі засумнівалися щодо цільового призначення.З’ясувалося, що фірма має документи на зведення висоток, і ні про які реконструкціі немає й мови. 

Необхідно усвідомлювати, що всі дані будівництва є незаконними. 

Потім реконструкційне питання цього району піднімали неодноразово, однак апофеозом стала дата 20-того березня 2019-того, коли на сесійному засіданні в міськраді прийняли рішення про те, щоб передати під забудову практично десяток об’єктів, в числі яких схильна зона недалеко від Динамівського стадіону, території “шампанського заводу” і багато інших. 

Наступне, що нас очікує, – це напевно те, що бульварну територію розширюватимуть, тому що трафік був за цей час дуже збільшений . Ну, а потім, все згідно з давно випробуваною схемою – знищені зелені зони, зведення нескінченних барів і клубів. 

Загалом, сценарій один і той же, – в цьому ми могли зовсім нещодавно переконатися на прикладі Аркадійської зони.

Фото: myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.