Неділя, 26 Травня, 2024

Історичний центр під загрозою обвалу будівель

Останнім часом особливу важливість набуло питання збереження історичних будівель центру міста, які піддаються зносу, і, в гіршому випадку, обвалу або знесенню.

Вода – гроза старого фонду

Одним із потенційних руйнівників є вода в різних видах її існування і застосування. В багатьох будинках старого фонду несправні внутрішньобудинкові мережі водопостачання та водовідведення, які затоплюють підвали, тому в кожному третьому будинку в підвалах постійно присутня вода, що досягає часом рівня в кілька сантиметрів. Це, у свою чергу, передує розмиванню фундаменту, з чого починається якраз руйнування будинку, пише odessa-future.com.ua.

Що загрожує будівлі на вулиці Льва Толстого

Сьогодні загроза обвалу нависла над будинком № 30 по вулиці Льва Толстого, що складається з двох флігелів, один з яких створений за проектом видатного одеського архітектора Х.Я. Скведера.

Основна причина, яка може привести до непоправних наслідків – зношеність мереж водо- і теплопостачання та водовідведення, які підмивають фундамент будинку. Це призводить до осідання фундаменту, деформації стін і до ймовірного обвалу. Кілька днів тому все це сталося з будинком, про який йде мова. Там частково обрушився правобічний флігель.

Ще однією причиною такої події стала наявність ґрунтових вод, рівень яких піднімається через появу в останні роки багатоповерхових будинків, наприклад, двох кадорровскіх “Перлин”, побудованих замість колишніх карантинних казарм в парі сотні метрів від кута будинок з вулицею Дегтярної.

Як відомо, хороший стан комунікацій є основним принципом збереження конструкцій будівель. Капітальний ремонт мереж водопостачання та водовідведення повинен проводитися кожні 30 років. Така норма розрахована виключно з терміну використання металевих труб. Міські служби змінюють фрагменти мереж тільки тоді, коли трапилася аварія, і то не відразу.

Заходи, що вживаються керівництвом міста

20 липня 2021 року на комісії з питань планування забудови територій начальник міського управління охорони пам’ятників Володимир Мещеряков назвав причиною обвалення флігеля на вул. Льва Толстого, 30 саме багаторічну течу водогінних комунікацій. З них вода проникає під поверхню асфальту, що веде до осаді грунту, яка, у свою чергу, тягне за собою просідання фундаменту будівлі і його фізичне руйнування.

Відзначимо, що чиновник торкнувся лише аварійних мереж постачальників тепла, не звертаючи уваги на мережі, що знаходяться у веденні постачальників води. Упевнений, і там можна знайти масу недоробок.

На закінчення хочеться задати одне питання керівництву міста і тим суб’єктам різної діяльності, які працюють в даному будинку: невже вам, панове, не шкода одного з найкрасивіших будинків центру міста? Адже, замість фінансування сумнівних або не самих актуальних проектів, можна знайти можливості для порятунку будинку по вулиці Льва Толстого, 30. В іншому випадку якщо не сьогодні, так через якийсь період, тут знову піднімуться висотки, які будуть веєрно видавлювати грунтові води на сусідні будинки і так далі – поки не впаде вся стара Одеса.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.