Середа, 29 Травня, 2024

Одеський привоз: свіжі фрукти або витрачені нерви

Складно уявити Одесу, і без привозу. Цей старий ринок був спочатку частиною іншого великого ринку, одним із перших у місті. Сьогодні ж – єдиний, з усіх бувалих, котрий ще існує і процвітає. Назвою ринку послужило те, що з 1827 року, тут торгували “привізним” товаром, типу фур і коліс. Привоз став не просто ринком, а й центром гумору, місцевої старовини, спілкування та справжньою визначною пам’яткою міста. В наш час, він має сумнівну репутацію, відгуки та розповіді відрізнятися: хтось скаржиться на обвішування продавців або жахливий запах рибного ряду, інші ж – у захваті від свіжих овочів чи величезного вибору товару. Більше на odessa-future.com.ua

Новий вхід та планування ринку

Якщо два століття тому тут були тільки колеса, то сьогодні можна знайти все, в прямому сенсі цього слова. У 2020 році закінчилися будівельні роботи та вхідна частина змінилася: велика арка, акуратна плитка, нові контейнери з одягом та взуттям. Основна частина ринку залишилася недоторканою: ряди з фруктами, овочами, горіхами та сухофруктами, делікатесами, рибою та іншими продуктами колишні, по обидва боки від них старі контейнери та невеликі магазини з предметами для дому. Є закрита частина ринку, з м’ясом, рибою та молочними продуктами. Посеред усього ринку розкидані довгі ряди з одягом: жіночий, чоловічий, дитячий. У самому центрі знаходиться громадський туалет. В цілому, територія невелика, але легко загубитися, навіть якщо ви добре орієнтуєтесь.

Що можна знайти на Привозі

Місцеві жителі люблять купувати на Привозі продукти: можна поторгуватися, щось навіть спробувати, перш ніж купити та вдосталь посміятися з олдами ринку. У центрі уваги завжди був рибний ряд: бички, кілька, сьомга, дорадо, короп, раки, креветки, мідії, скумбрія – все це можна знайти тут.

Не менш значащим залишається ряд із фруктами та овочами: вибору завжди багато, є як сезонні продукти, так і екзотичні фрукти – і все це дешевше, ніж у супермаркетах. На особливу увагу заслуговує відділ з горіхами, сухофруктами та східними солодощами – все чисто і акуратно виглядає, привітні хлопці, багатий вибір і завжди є новинки.

На території також продають квіти, молоді дерева на посадку, насіння та все для садівництва. Можна знайти домашній мед, трав’яний ароматний чай, солодощі з Європи чи домашню випічку.

Багато хто полюбляє купувати на ринку одяг, косметику, посуд, аксесуари і навіть техніку. Вибір великий, але товар у продавців практично весь однаковий, адже закуповують його в одних постачальників. Але приємно тішать ціни: можна добре заощадити і при цьому отримати якісну річ.

Недоліки ринку

У першій половині дня, тут завжди людно і галасливо: мало хто дотримується манери пристойності, штовхаються, голосно розмовляють і навіть вживають ненормативну лексику.

Люди на базарі різні, отже, чекати варто всього і бути напоготові в будь-який час: бути уважним, стежити за речами та гаманцем, не вплутуватися в суперечки та конфлікти. Особливу пильність проявляйте і з продавцями: перевіряйте товар на свіжість та придатність, стежте, щоб вас не обвішували або не обдурили при розрахунку, адже всі оплати приймають лише готівкою.

Загальний санітарний стан ринку залишає бажати кращого, запах місцями не найприємніший, особливо у рибного та молочного рядів.

Якщо ви гидлива людина, ймовірно, задоволення від перебування тут, не отримаєте.

Ринок та ціни під час війни

Сьогодні ринок продовжує роботу, як і раніше. Працює до 16:00, а під час тривалої комендантської години ринок повністю закритий. Кількість покупців за цей час зменшилася, особливо після обіду. Ціни на продукти піднялися: перекупники виправдовують це підвищенням цін на пальне та проблематичною доставкою товару. У середньому ціни на деякі продукти харчування піднялися на 10-15%: яйця, картопля, борошно, гречка, банани, цитрусові.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.