Субота, 20 Квітня, 2024

Житло в Одесі: скільки коштує в 2019 році і як змінилися ціни?

Тим, хто планує продавати або купувати вторинну квартиру в Одесі, важливо стежити за ринком нерухомості, щоб провести операцію на вигідних умовах. Для допомоги в цих питаннях портал Rieltor.ua регулярно збирає, аналізує і публікує інформацію про поточні зміни ринку. Останній огляд команда присвятила вартості житла в різних районах Одеси протягом 2018-2019 років.

Для дослідження бралися дані з сайту проекту. При цьому компанія розраховувала медіанну ціну, попередньо видаливши з розрахунків 10% оголошень з найвищою і низькою вартістю. Це зробило дані більш точними.

Як змінювалися ціни на квартири в 2018-2019 році?

В цілому динаміка в Одесі позитивна. При цьому стабільним зростання було тільки в секторі двокімнатних. За період з 2 кварталу 2018 з 3 квартал 2019 роки ціни в цій категорії нерухомості зросли на 3-4% в залежності від районів. Трикімнатні квартири подорожчали тільки в Малиновському – на 2% і в Суворовському – на 5%.

Ціни на однокімнатні в Київському і Малиновському залишилися без змін, а в Приморському навіть знизилися на 4%. Можливо це пов’язано з тим, що популярні квартири невеликої площі досягли своїх пікових цін на даний період. Єдиний район, в якому «одинички» подорожчали, – це Суворовський.

Найбільше зростання по всіх категоріях показав Суворовський. Хоча ця частина Одеси не вважається такою ж престижною як Приморський, вона зайняла впевнене друге місце в рейтингу районів за якістю життя. Можливо, саме це стало однією з причин, по якій почалося зростання цін на квартири.

Якщо розглянути зміну цін за 2018-2019 рік більш детально, то можна помітити і сезонну динаміку. Майже у всіх районах житло трохи дорожчало в липні-грудні 2018 року. Наприклад, середні ціни на трикімнатні в Київському за цей період зросли з 55 до 58 тис. дол., А на двокімнатні в Приморському – з 65 до 71 тис. дол. У решті категорій і районах коливання були в межах 1-2 тис. дол.

У той же час в 1-2 кварталі 2019 купити квартиру в Одесі можна було за нижчою ціною. Наприклад, в Суворовському середня вартість «одинички» в квітні-червні 2019 була 23 тис. дол., Що є найнижчим показником для Одеси за цей період. Тоді ж подешевшали «двушки» в Київському – з 47 тис. дол. На 2 квартал 2018 до 45 тис. дол. На 2 квартал 2019. Також відчутним було падіння цін на «троячки» в Приморському – з 99 тис. лол. На початок періоду до 90 тис. дол. у 2 кварталі 2019 року. Але до вересня ціни знову стали рости.

Скільки коштує житло в різних районах?

Крім загальної динаміки, на ціни впливає престижність розташування. При цьому різниця між найдорожчим Приморським і найдешевшим Суворівським суттєва: від 45% в секторі однокімнатних до 58% в секторі трикімнатних. Київський і Малиновський райони зайняли середнє положення.

За цінами на вторинні квартири Приморський істотно відірвався не тільки від аутсайдера, але і від другого в рейтингу – Київського. Різниця в ціні на 1-кімнатні в цих районах становить 12 тис. дол. – 34 і 46 тис. дол відповідно. А за ціну 3-кімнатної в Приморському можна купити дві “трійки”: одну в Суворовському, а іншу – на вибір в Київському або Малиновському. Також одну «трійку» в Приморському можна поміняти на чотири однокімнатні в Суворовському.

Різниця інших секторах теж значна. Наприклад, якщо додати 3 тис. дол., То одну «двушку» в Приморському можна обміняти на дві такі ж квартири в Суворовському.

Мінімальна відмінність в цінах – між Малиновським і Суворівським районах. 1- та 2-кімнатні в Малиновському найдорожче на 2 тис. дол, а 3-кімнатні – на 5 тис. дол.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.