Четвер, 18 Липня, 2024

Як зміняться ціни на нерухомість в Одесі в 2020 році

 

Ми звикли до того, що ціни на нерухомість в Україні то піднімаються , то різко падають вниз.  І нікого вже не дивують коливання ринку в межах 1-2%. Далее расскажет odessa-future.

Курс долара

А пов’язано це з тим, що ціни на нерухомість в нашій країні фіксуються в валюті, а відповідно і квартири стають дорожчими як результат девальвації гривні, незважаючи на те, що продавцям регулярно доводиться знижувати вартість житла.

Хоч ціни і фіксуються в доларах, проте розрахунки проводяться все ж таки у гривні. А це означає, що ті, хто збирався купувати квартиру і зберігав кошти на цю операцію в гривні при падінні її курсу купити нерухомість за ймовірної вартості вже не зможе. Саме тому більша частина наших співгромадян намагається переказувати кошти для купівлі житла в долари США і міняти назад на гривні безпосередньо перед оформленням договору купівлі-продажу.

1

Як же зміняться ціни на житло в приморській пальмірі?

За даними громадської організації “Асоціація фахівців з нерухомості України” скорочення попиту на квартири по всій країні, і зокрема в Одесі, відбулося ще в 2015 році. Тоді продажі зменшилися на 30% в порівнянні з попередніми роками. Проте, вже в 2016 році попит знову почав зростати і з кожним наступним роком йде  тільки вгору.

Величезна кількість новобудов

Не дивлячись на нагнітання ситуації з перевиробництвом новобудов по околицях міста, на сьогодні ціни на первинному ринку Одеси стабільні, а ось “вторинка” дешевшає, особливо в спальних Малиновському та Суворовському районах.

Максимальним попитом у році, що минає користується житло в недорогому сегменті.  Безліч житлових комплексів, що пропонують смарт-квартири заповнили ринок Одеси доступним житлом. Економічна ситуація в країні підштовхує людей робити надійні вкладення, зокрема вкладати кошти в нерухомість і не дозволяє ризикувати довгий час накопичуючи гроші на покупку.  Відповідно, більше 80% угод, в році, що минає, припадає на житло з невисокою вартістю.

У 2019 році до цієї категорії відносяться об’єкти в ціновій політиці від 20 до 30 тисяч гривень за один кв. метр в новобудові і до 40 тисяч гривень за метр на вторинному ринку.

За аналітичними даними більшості одеських порталів нерухомості, з початку року вартість житла в місті впала, в середньому, на 500-600 доларів США.

Найменше зачіпають подібні цінові коливання малогабаритні квартири. Попит на них тільки зростає, а відповідно і ціни на цей вид житла не знижуються.

У наступному, 2020 року передбачається зменшення попиту на покупку нерухомості, в той же час, експерти запевняють, що зросте кількість пропозицій щодо оренди житла.

З причини збільшення середнього рахунку за комунальні послуги люди намагаються здати в оренду порожні квартири, щоб не тільки скоротити витрати на утримання нерухомості, але і додати якусь суму гривень до щомісячного доходу.  Особливо це актуально в опалювальний період, коли рахунки за комунальні послуги боляче вдарили по кишені кожного одесита. Природно, в пляжний сезон вартість оренди нерухомості в Одесі ще більше зросте. Зокрема, це стосується подобової оренди невеликих квартир в Приморському, Центральному та Київському районах і оренди будинків в приватному секторі прилеглих до моря вулиць.

4

Як зміняться ціни на ринку нерухомості Одеси в 2020 році?

Ринок нерухомості, як і ринок будь-якого іншого товару безпосередньо залежить від розвитку економіки України в цілому, яка, в свою чергу, спирається на економіку світову.  Відповідно, різкі коливання ринку можливі лише в разі глобальних змін в світовій економіці. Хоч щороку нас і лякають черговою всесвітньою економічною кризою, на сьогодні передумов для неї просто не існує.

Як ми вже писали, ціни на нерухомість в країні, в основному, залежать від різниці в ціні гривні до долара. Експерти в сфері економіки запевняють, що в прийдешньому році гривня може подешевшати відносно долара.  Основною причиною такого розвитку подій є очікуване збільшення рівня інфляції.

Проте, зберігати кошти у валюті не є панацеєю.  Варто відзначити, що інфляції піддана не лише гривня, а й долар. Потрібно враховувати, що інфляція по долару в Україні значно вище, ніж інфляція по долару в США.

Якщо курс долара до гривні стабілізується, то гривнева інфляція також перекладається на долар.  А з огляду на те, що взаєморозрахунки в Україні, згідно із законодавством, проводяться в національній валюті, то і зі збільшенням рівня інфляції гривнева купівельна спроможність знижується. А для здійснення платежів в доларах, їх доведеться відповідно поміняти на гривню. А з огляду на те, що курс обміну практично стабільний, то купівельний рівень долара знижується з такою ж швидкістю, як і купівельний рівень гривні. А це означає, що інфляція по долару в Україні приблизно дорівнює інфляції по гривні.

У прийдешньому році більшістю експертів в галузі економіки прогнозується, що рівень інфляції гривні може подолати межі в 15%, відповідно і долар на внутрішньому ринку країни знеціниться в цих же межах.

г

Як це відіб’ється на ринку нерухомості Одещини?

Імпорт товарів залишиться, природно, на колишньому рівні, а ось вартість товарів всередині країни збільшиться мінімум на ці ж 15%. Так як ринок нерухомості орієнтований, здебільшого, на внутрішнього споживача, то можна було б зробити висновок, що і ціни на житло повинні піти вгору. Однак, на думку експертів, нерухомість не є продуктом першої необхідності для середнього українця, що відповідно відображається на ринку житла.

І так, ціни на ринку нерухомості Одеси, як і всієї України безпосередньо залежать від курсової політики в країні.

Однак, звернемо вашу увагу на той факт, що в попередні 20 років при знеціненні гривні ціни на нерухомість знижувалися пропорційно падінню національної валюти.

Відповідно, в новому 2020 році очікується зниження цін на житло в Одесі, як і в усій Україні, але на фоні зменшення купівельної спроможності гривні, на можливість середнього українця забезпечити себе нерухомістю цей факт мало вплине.

е

 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.