Вівторок, 28 Травня, 2024

LED-світлофори та сигнальна бруківка на одеській вулиці

На одеській вулиці Черняховського пройшла установка модних нині LED-світлофорів, які оснащені деталями, що світяться, у вигляді секцій і опор.

Крім цього, пішохідні переходи були оздоблені LED-бруківкою, пише odessa-future.com.ua.

Слід одразу звернути увагу на те, що такі конструкціі не є одеською або вітчизняною розробкою. Та й іх виготовленням теж не займалися наші співвітчизники. Але про це трохи згодом.

Зазначимо, що наразі встановлення таких конструкцій вирішили розпочати із зазначеної вулиці нашого міста, бо там наразі відбувається реконструкція. Але надалі, відповідно до планів Одеської міської ради, ці (або подібні) нововведення можна буде побачити і на інших одеських вулицях.

Детальніше про нові конструкції, про вартість робіт з їх встановлення та створення, а також про думку одеських фахівців з цього приводу – у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net.

Початок тестування

У понеділок, 8-го листопада почалося тестування всіх цих нововведень.

Кожен із шести об’єктів є світлодіодною консоллю, висота якої сягає семи метрів, а довжина – чотирьох з половиною метрів. На кожній із них розміщено світлофор, наділений світлодіодною односторонньою опорою.

Крім цього, також були встановлені звичайні опори, загальна кількість яких досягла восьми.

Приблизні підрахунки витрат

Роботи виконували “Ростдорбуд” відповідно до додаткової угоди, яка була укладена з даною компанією ще в жовтні. Виробником обладнання є Туреччина.

За приблизними підрахунками, процес модернізації світлофорів на вказаній одеській вулиці коштував приблизно п’ять мільйонів гривень. Весь ремонтний процес коштуватиме шістдесят п’ять мільйонів гривень.

Неоднозначний настрій фахівців

Справедливо відзначити, що фахівцями було висловлено досить скептичну реакцію на проведену вуличну “світлодіодизацію”.

За словами Петра Обухова, який очолює транспортну комісію при Одеській міській раді, ці нововведення, звісно, ​​є красивими та створюють ефект сучасності, але якщо мати на увазі аспект безпеки чи зниження кількості дорожніх заторів, то кожна з цих конструкцій є абсолютно марною.

Чиновник вважає, що було б набагато корисніше ці кошти витратити на придбання ще одного тролейбуса, бо тільки розвинений громадський транспорт може вирішити міську проблему, яка представлена ​​нескінченними заторами.

На думку чоловіка, дуже добре, що ми поки що не вирішили втілювати в життя ще один мумбайський експеримент (до речі, LED-світлофори почали встановлювати саме в індійському Мумбаї) – пожвавлені міські вулиці в цьому мегаполісі були оснащені “світлофорами, що карають”. Їхня мета полягає в тому, щоб відучувати водіїв від того, щоб довго сигналити в заторі, – якщо автомобіліст голосно сигналитиме, то світлофор довго горітиме червоним світлом.

До речі, Мумбаї є одним із п’яти найбільш перевантажених світових міст, тоді як Одеса посідає почесне місце лише у двадцятці таких мегаполісів.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.