Середа, 29 Травня, 2024

Олексій Шкурат і його “муральна” творчість

За 8 років існування в Одесі художньої студії “Peach” її учасники намагаються робити так, щоб наше місто стало красивішим, привабливішим. У них це виходить, пише odessa-future.com.ua. Надбанням жителів стали численні фрески на стінах будинків, часом дуже невиразних, що відбивають нашу історію і сьогоднішній день.

Мурали як внесок в розвиток привабливості міста

Кілька днів тому в Одесі з’явився черговий шедевр А. Шкурата і його однодумців. Величезним муралом було прикрашено двір на Малій Арнаутській, 46, в основу твору лягла творчість видатного художника Марка Шагала.

При створенні муралу були використано мотиви художника, але з ухилом в місцевий колорит: Шагаловські персонажі пролітають на над Вітебськом (рідним міст художника, алюзія на його картину “Над містом”), а над Одесою.

Вражають статистичні показники роботи, на яку, за словами самого Олексія Шкурата, було витрачено понад ста літрів фарби на понад 100 квадратних метрів “полотна”. Не залишає байдужим і різниця у віці учасників: від п’яти з половиною до вісімдесяти років!

Сьогодні, бачачи реалізований задум, ми не замислюємося над тим, що до його здійснення потрібно було виконати величезний шлях: від ідеї проєкту – до його здійснення, пройшовши всякого роду дозвільні процедури. Крім того, протягом тижня, фахівці готували стіни до фарбування, а художники наносили перші ескізи.

В арсеналі Олексія Шкурата і його команди є вже ціла серія муралів – свого роду картинна галерея під одеським небом.

Треба сказати, що у своїй творчості, пов’язаних з історією міста, Олексій консультується з професіоналами в певних областях. Таким фахівцем був для нього легендарний одеський краєзнавець Олег Губар, завдяки якому художник “заривався в архіви”, перевіряючи найдрібніші подробиці життя міста столітньої давності: його персонажів, одягу, будівель та бруківки на дорогах.

“А як ви думали, ми зі стелі змальовувати? За кожною фрескою стоять історії, реальні персонажі того часу, дрібниці, про які можна було б не замислюватися. Але історія нашого міста важлива у всіх дрібницях. Навіть в капелюшку на панночці “, – прокоментував своє спілкування з Олегом Йосиповичем художник.

Пензель та фарба в боротьбі з пандемією

Не залишився творець осторонь від глобальної проблеми, яка турбує людей – пандемії коронавіруса. Їй він оголосив війну, користуючись своєю зброєю – фарбами і кистями. У квітні цього року володарем його Мура стала Одеська міська клінічна лікарня №1, більш відома як Єврейська. На честь медиків, які вдень і вночі борються за життя людей, він створив мурал «Атланти, які рятують світ».

В основу сюжету Мура покладена одна з найвідоміших і оригінальних композицій Одеси – Атланти з вулиці Гоголя. Тільки на стіні лікарні ми бачимо атлантів в медичній уніформі і, звичайно ж, в масках – незмінному атрибуті останніх півтора десятка місяців.

За словами художника, йому і його помічникам хотілося зв’язати одеську архітектуру і культуру з лікарями, які рятують світ, так віддячивши їх нелегкий і часом небезпечна робота.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.