Четвер, 30 Травня, 2024

Як пройшов святковий день в Одесі та області в умовах воєнного стану

Святковий день 8 березня 2022 року припав на 13 день війни, яку веде проти нашої країни Росія. За всі роки незалежності Міжнародний жіночий день вперше виявився далеко не святковим. Більше на odessa-future.com.ua.

Рятуючись від війни…

З раннього ранку багато представниць жіночої статі, які живуть в Одесі та області, вирушили у бік українсько-молдовського кордону у пошуках місця, де вони та їхні діти будуть у безпеці.

За кермом своїх автомобілів чи поруч із чоловіками, які могли доставити коханих до кордону, оскільки вона закрита для чоловіків віком до 60 років. Чоловіки та батьки змогли проводити своїх дружин, дітей та, іноді, матерів до місця паспортного контролю.

Одним із пунктів пропуску біженців є сьогодні Паланка. Туди довгою низкою протягом усього дня їхали автомобілі та мікроавтобуси. Деякі з них відзначені табличкою: «Діти».

У бік Паланки вже тиждень рухаються автомобілі, які ведуть жінки: матері багатодітних сімей, дівчата студентського віку, жінки середніх років. Рятуються від війни жінки різних національностей, якими багатий одеський регіон. Тут чутно українське, російське, вірменське, ромське мовлення.

Уздовж узбіччя тягнеться довгий потік людей, в основному, жінок. Вони несуть на собі рюкзаки та тягнуть сумки та валізи на коліщатках. Хтось несе зовсім маленьку дитину, а старші діти або чоловік доставляють зібрані в дорогу найнеобхідніші речі і трохи їжі.

Жіночий день на барикадах

Джазові композиції, пісні «за Одесу» і, звичайно ж, «Мишка-одесит»… З таким репертуаром виступили 8 Березня музиканти знаменитого колективу «Мамині діти». Пісні звучали в Одесі і для Одеси, яка стала мамою для тисяч людей, особливо у дні війни, яку сьогодні веде Україна.

Символічно, що невеликий концерт, влаштований Всесвітнім клубом одеситів, відбувся на тлі оперного театру, біля якого, як і 80 років тому, звели барикади.

У важкі дні війни, коли, як кажуть, не до свята, своїх колег-жінок привітала чоловіча частина приватної школи-ліцею «Чорноморський». Вчителі фізкультури та іноземних мов, представники адміністрації побажали прекрасним дамам тепла, благополуччя, успіхів і, звичайно ж, світу – це чудове побажання в наші дні.

Привітання ректора найстарішого одеського вишу

Своїх колег зі святом весни привітав професор В.І. Труба – ректор ОНУ імені І.І. Мечнікова.

“Все, що дороге нам у житті, і саме життя – подаровано жінками, – зазначив В’ячеслав Іванович. – Мами, бабусі, кохані, колеги та натхненниці – зі Святом!

Весняне свято, Восьме березня, дає старт настрою року. Будьте здорові, щасливі, благополучні!

В.І. Труба зазначив, що наш університет пишається своїми жінками: студентками, випускницями, співробітницями та побажав їм благополуччя як на роботі, так і в сім’ях.

Таким видався восьмий день березня 2022 року. Погода була зовсім весняною, а настрій був далеко не святковим. Проте, ніхто в Одесі не втратив надію на те, щоб через рік, цього дня всі повернулися до старої традиції – дарувати квіти та подарунки, а не лише побажати мира.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.