Середа, 29 Травня, 2024

Передноворічна різноманітність Одеської Національної наукової бібліотеки

13 грудня на вулиці Пастера, 13 відбувся цікавий захід під назвою “Вечірка книголюбів”. Багатьом одеситам добре знайома ця адреса. Для тих, хто з нею не знайомий, уточнимо, що там понад сотню років прописана знаменита на всю країну та за її межами Національна наукова бібліотека. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

У прагненні повернути дружбу людей та книг

У понеділок, о 16 годині тут взяла старт загальноукраїнська акція “Національний тиждень читання” – освітній проєкт, авторами та партнерами якого є близько десятка вагомих державних та громадських організацій.

Метою книжкової акції є залучення мешканців міста, незалежно від віку та професії, до спілкування з книгою. Адже не секрет, що сьогодні читання обходить стороною молодь, яка все частіше набуває  знань, прослуховуючи так звані аудіокниги. Книжки почали купувати рідше. Крім того, якісну та змістовну літературу стало купувати складніше, хіба що на ярмарках, виставках та фестивалях.

Акція триватиме до 19 грудня, про що повідомляє офіційний сайт культурно-освітньої установи.

Щоб залучити гостей, організатори придумали цікаву програму, в якій намічені зустрічі з митцями та культури, літераторами, початківцями та відомими. У тижні читання беруть участь викладачі та студенти Одеської музичної академії.

Фото: офіційний сайт бібліотеки

Рідкісні книги повинні служити людям

На тлі популяризації книжок працівники бібліотеки також проведуть семінар для своїх колег, присвячений друкованим виданням, що складають гордість колективу. Учасники семінару познайомляться із рідкісними книжковими виданнями. Їм розкажуть, як можливо працювати із цим матеріалом.

Семінар має на меті об’єднання бібліотекарів та бібліографів для обміну досвідом із вивчення, збереження, популяризації книжкових пам’яток. Окреме місце займає питання їхнього оцифрування. Ось уже кілька років бібліотека займається перенесенням на цифрові носії видань, з якими не можна працювати “наживо” через їхню старість. Адже це – найцікавіші та найцінніші екземпляри фондів, багатьох з яких немає не тільки в нашому місті, а й далеко за його межами.

У роботі семінару зможуть взяти участь не лише бібліотекарі, а й усі ті, хто стикається з фондами рідкісних книг. Для цього треба лише заповнити кілька пунктів заявки.

Зазначимо, що семінар, який пройде 16 грудня, задуманий як початок циклу заходів, присвячених 100-річчю від дня заснування в одеській бібліотеці відділу рідкісних книг – одного з перших у нашій країні. Відкриття згаданого підрозділу бібліотеки відбулося 1922 року.

Згаданий семінар пройде у змішаному форматі: у приміщенні відділу рідкісних видань та рукописів та на онлайн платформі Zoom.

На закінчення варто згадати, що кожного дня наші бібліотеки доводять своє право не тільки на існування (це поняття носить часто негативне забарвлення), а й на повноцінне життя організму, який займається духовним вихованням людини шляхом спілкування з “живими” книгами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.