Субота, 15 Червня, 2024

Педагогічний університет намагається добитися того, щоб Артилерійський замок став національною пам’яткою

В Одесі є чимало архітектурних споруд, які, всупереч своїй багатій історії та величезній історичній цінності, не мають жодного офіційного статусу. Іноді одесити намагаються порушувати це питання відносно того чи іншого об’єкта, щоб якоюсь мірою захистити одеську архітектурну спадщину та вивести її на більш високий рівень. Далі на odessa-future.

Так, днями стало відомо, що у Південноукраїнському національному педагогічному університеті Ушинського мають намір домогтися того, щоб Артилерійський замок (є комплексом, що відноситься до колишнього артилерійського училища, розташованого на Великому Фонтані) став національною архітектурною пам’яткою.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net.

Підготовка йде повним ходом

Це стало відомо від нового керівника навчального закладу Андрія Красножона.

За словами чоловіка, у навчальному закладі вже доволі активно та щільно займаються веденням відповідної роботи та підготовкою пакету документації.

Університет не справляється

Ректор повідомляє, що на даний момент споруди, що належать до артучилища, і були передані Південноукраїнському національному педагогічному університету у 2007-му, коли розформування інституту з сухопутних військ уже було проведено, перебувають під охороною держави як місцева пам’ятка.Керівник педуніверситету сподівається, що якщо статус буде підвищено – об’єкти можуть стати частиною “Великої Реставрації” (національної програми) і вони будуть профінансовані з державного бюджету, адже самотужки педагогічному університету провести реставраційні роботи щодо “замку” не вдається.

Коротка довідка

Нагадуємо, що будівництво головного корпусу при Сергіївському артилерійському училищі відбувалося протягом 1913-1914-х. Споруду оформили в неоренесансі та стилізували як фортецю – стіни (матеріалом яких є червоне дерево) завтовшки досягають вісімдесяти сантиметрів.

Замок до сьогодні продовжує бути місцем з цілим рядом унікальних старовинних камінів, які прикрашені кахельними елементами, а стельові поверхні з карнизами, в свою чергу, декоровані ошатним ліпленням. Штукатурка, якою відрізняється приміщення центральної вежі в головному корпусі (до подій 1917-го це був храм на честь такого святого, як Сергій Радонезький), приховує цінний розпис, а точніше його елементи.

Територія Артилерійського замку огороджена десятками стволами зброї, що відноситься до періоду російсько-турецької війни 1877-1878-х.

За радянських часів приміщення замку було місцем розташування такого закладу, як Одеське найвище артилерійське командне училище, названого на честь такої особи, як Михайло Фрунзе. У 1993-му настав кінець його існуванню. А протягом 1993-2005-х цей будинок був наданий факультету, який спеціалізувався на ракетно-артилерійському озброєнні при інституті з сухопутних військ.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.