Субота, 25 Травня, 2024

Одеська залізниця підбиває підсумки року, що минає

Залізничний перевізник південного регіону підраховує чисельні показники року, що минає, пише odessa-future.com.ua.

Десь заробили, десь загубили

Так, за підсумками останніх десяти місяців поїздки у приміських поїздах здійснили 6,27 мільйони пасажирів, тобто. в середньому кожен мешканець нашого регіону скористався приміськими поїздами трохи більше ніж 3 рази. Пасажири придбали понад тридцять тисяч абонементів, загальна сума яких становила понад одинадцять мільйонів гривень.

За інформацією Одеської залізниці, за той же період 1,66 мільйона осіб належать до пільгових категорій громадян, які отримали послуги на загальну суму 39,9 мільйони гривень, однак зазначається, що при цьому сама залізниця зазнала фінансових втрат, оскільки нею отримано лише близько половини від суми компенсацій, чи 19,4 мільйона гривень.

Наразі до послуг мандрівників надано 64 пари приміських поїздів, з яких близько третини обслуговують напрямки Одеської області. Є ділянка залізниці”і за межами нашої області.

Нові проєкти Одеської залізниці

За межами одеського регіону у розпорядженні споживачів є склади, що курсують Вінницькою та Кіровоградською областями, а тиждень тому пройшов запуск так званого прискореного приміського дизель-поїзда “Дунайський експрес”, розрахованого на 170 пасажирів, у тому числі шістдесят дев’ять – першого класу, перевозимо три комфортабельні вагони. Введений в експлуатацію рейс з’єднує відтепер обласний центр з Ізмаїлом. Вартість проїзду в “Експресі” складає 180 гривень у той час, як проїзд автобусом вам коштуватиме у півтора-два рази дорожче.

Говорячи про перспективи розвитку, Одеська залізниця передбачає запуск міського електропоїзда для внутрішнього обслуговування городян. Ідея полягає у тому, щоб поєднати ст. Одеса-Східна зі ст. Одеса-Порт в історичному центрі Одеси, а також із залізничним вокзалом. Крім цього, у стадії обговорення є можливість відновлення приміського сполучення за допомогою електропоїздів між Одесою та Чорноморськом.

Виходячи з прикладу “Дунайського експресу”, можна припустити, що і тут вартість проїзду буде нижчою, ніж у автобусах, які найчастіше є старими моделями, мало придатними для перевезення великої кількості пасажирів. Наразі пасажири мають платити за проїзд 24 гривні.

Зрештою, варто визнати, що відновлення та розширення поїзного сполучення всередині Одеської області, а також між обласним центром та передмістями, здатне значно знизити навантаження на автобуси. Чітке функціонування цих шляхів сполучення дозволить мешканцям скоротити час проїзду до місць навчання та роботи, адже не секрет, що постійні пробки сьогодні забирають ту частину часу, яку можна було б пустити на підготовку до іспитів, контрольних робіт чи вирішення домашніх турбот.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.