Середа, 29 Травня, 2024

Музей Одеської залізниці

Сідаючи в поїзд, ми рідко замислюємося, як і яким чином з’явилися тисячі кілометрова сталевих шляхів, величезна кількість вокзалів і станцій, роз’їздів і переїздів. Найчастіше пасажири цікавляться, чому запізнюється поїзд або ж висловлює невдоволенням обслуговування і майже ніколи – тим, як з’явилася і розвивалася Одеська залізниця, історія якої багата подіями, творцями яких були управлінці, інженери, машиністи, представники інших спеціальностей, пише odessa-future.com.ua.

Історія створення музею

Про все це та багато іншого розповідає в наші дні Музей Одеської залізниці.

У скромному і непримітному будинку інформаційного центру Одеської залізниці, що на Степовий, розташований унікальний і абсолютно невідомий широкій публіці музей – цієї самої залізниці, першої в Україні.

Історія музею починається з 1965 року, коли до 100-річчя магістралі в Будинку культури залізничників на вулиці Ярославського (сьогодні – Троїцька) відкрилася виставка старовинних залізничних експонатів, які приносили звичайні люди. Сьогодні ця традиція зберігається.

Однак прагнення передати нащадкам історію залізниці сягає часу створення цього господарства. Протягом ста років він працював для внутрішнього користування співробітників, їх навчання та зберігання архівних документів.

6 травня 1985 року музей був відкритий офіційно відповідно до наказу тодішнього начальника Одесько-Кишинівської залізниці Івана Сидоровича Шеверняєва.

Створення музею було присвячено до 120-річчя створення Одеської залізниці, перша гілка якої Одеса – Балта протяжністю 213 кілометрів. Побудована протягом трьох років за казенним коштом(1862-1865), ця гілка Одеса стала першою лінією майбутніх Південно-Західних залізниць.

Музей залізниці і сучасність

У фондах музею зібрані експонати, що відображають історію та розвиток Одеської залізниці. Тут можна побачити урядові та галузеві нагороди, предмети залізничного інвентарю, засоби зв’язку. Завдяки точним макетам різноманітного рухомого складу, можна простежити його еволюцію.

У колекції музею є унікальні експонати, як, наприклад, графік руху поїздів за 1878 рік. Особливу ж цінність йому надає підпис графа С. Ю. Вітте, який служив тоді начальника експлуатаційного відділу при правлінні Товариства Південно-Західних залізниць.

Попри те, що музей має досить багатою експозицією, його співробітники продовжують пошук нових предметів, які могли б доповнити відчуття про те, який якою була залізниця нашого регіону протягом 125 років. Працівники цього культурного закладу закликають місцевих жителів повідомляти про знахідки і приносити на зберігання речі, не особливо корисні в повсякденному житті, але пов’язані з діяльністю залізничників і, таким чином, здатні доповнити загальну картину про цю галузь економіки і транспорту.

В цьому році, напередодні Міжнародного дня музеїв, працівники музею організували для всіх бажаючих безкоштовні екскурсії до себе на вулицю Степову. Щоб потрапити в музей, треба було всього лише відправити заявку за телефоном.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.