Субота, 20 Квітня, 2024

Залізниця ввела нові правила: тепер необхідна наявність сертифікату або ковід-тесту

На цьому тижні Одеса офіційно перейшла в червону зону, а слідом за цим послідувало і введення нових правил, які стосуються різних сфер життєдіяльності одеситів, пише odessa-future.com.ua.

Нововведення, крім іншого, також торкнулися транспортноі сфери, причому, як міськоі, так і міжрегіональноі. 

Першими на нові умови відреагували міжрегіональні автобусні рейси, а за ними певні нововведення були введені і на залізниці . 

Так, з 21-го жовтня “Укрзалізниця” вводить правила, що стосуються тільки тих пасажирів, які користуються далекими залізничними рейсами. 

Відразу відзначимо, що це нововведення дещо відрізняються від тих, які діють в іншому транспорті . 

Детальніше про це в нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net

Відносно необхідних документів 

З четверга, 21-го жовтня, для того, щоб проїхати на територію іншого українського регіону необхідні будуть документи (або, як мінімум, один з них) у вигляді: паперового сертифіката, що підтверджує вакцинацію 1-ю або 2-ма дозами; електронного сертифіката з програми “Дія”; довідки, що підтверджує проходження ковід-тесту за останні сімдесят дві години. 

Наявність інших документів, серед яких і результат “швидких” тестів або дані про отримане щеплення в додатку “Helsi”, на проїзд права не дає. 

Ті особи, які перехворіли на коронавірус, зобов’язані пройти ковід-тест.

Що буде застосовуватися до порушників? 

 

За словами Андрія Ізвицького, який є інструктором провідницького резерву, перевіряти сертифікати і довідки будуть провідники. Якщо будуть виявлені порушники, у якого відсутні ці документи, відповідно до рішення начальника поїзда, таких пасажирів будуть висаджувати на найближчих станціях і передавати поліцейським, які будуть складати протоколи про склад правопорушення. Однак, це не призведе до затримки графіка руху поїздів. 

Питання тестів 

Що стосується тестів, то скористатися проїздом зможуть тільки ті особи, які отримали їхні результати не пізніше сімдесяти двох годин до того, як закінчиться поїздка. Тобто, якщо терміни дії тесту закінчилися на півдорозі, пасажир також може бути висаджений. 

Для комфорту пасажирів планують відкривати пункти проведення ковід-тестів прямо на вокзалі. Крім цього, там же планується організація вакцинального пункту. 

Нововведення не для всіх 

Важливо відзначити, що всі перераховані вище нововведення стосуються лише міжобласним перевезенням – пасажирських і швидким складам, поїздам “Інтерсіті” та “Інтерсіті +”. Що стосується всіх приміських і місцевих проїздів, то в їх роботі немає ніяких змін. 

Зменшення або збільшення кількості пасажирів внаслідок того, що були введені нові правила, поки помітити не вдавалося, проте територія одеського вокзалу здається якоюсь порожньою і безлюдною. Хоча, причиною цього може бути те, що просто підійшов до кінця нинішній туристичний сезон.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.