Середа, 17 Липня, 2024

Новий час – нові правила: одеситам виїхати з дитиною з країни стало простіше

У зв’язку з настанням війни в нашій державі, багато українців та одеситів, зокрема, прийняли рішення про виїзд з України.

Звичайно, такий вчинрк дався багатьом дуже непросто, але це стало вимушеною мірою.

Так, хтось виїжджає з метою возз’єднання з близькими, які проживають на території іншої держави, хтось тікає від лиха, яке спіткало нашу країну. Буває і так, що люди їдуть просто тому, що вони втратили свій власний будинок (це переважно стосується так званих “гарячих точок” у сучасних реаліях нашої держави).

Але в основному люди вирішуються на такий відчайдушний крок унаслідок сильного страху за сьогодення та майбутнє своїх дітей.

Проте, дуже багато, через паніку, хвилювання і страх забувають про правила перетину кордону. Адже у воєнний час набувають чинності положення, які досить відрізняються від тих, що діють зазвичай, а вивезення за кордон дитини є великою відповідальністю та дією, яка потребує ретельної підготовки, обмірковування, а також враховування можливих ризиків та непередбачених ситуацій. Все це необхідно для того, щоб процес пройшов найбільш “безболісно”, без зайвих хвилювань, сумнівів та побоювань, які можуть передатися дитині та негативно позначитися на ній, її самопочутті та настрої.

У нашому сьогоднішньому матеріалі на odessa-future, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо (або нагадаємо) одеситам про правила, які, на сьогоднішній день, є актуальними, оновленими та діють щодо тих, хто збирається виїжджати за кордон із власною ( чи ні) дитиною.

Новий час – нові правила

Військовий стан “диктує” українцям та одеситам, зокрема, нові правила виїзду за кордон, які спростила, як українська сторона, так і сусідні держави.

Днями нові умови виїзду за територію нашої держави з дитиною були озвучені Людмилою Денисовою, яка є українським омбудсменом.

Виключення з правил

Слід розпочати з того, що воєнний стан дозволяє пред’явлення на межі прострочених документів.

Наявність простроченого паспорта, закордонного паспорта, свідоцтва про народження дитини не повинна бути підставою для того, щоб була отримана відмова у виїзді, а прикордонники зобов’язані прийняти такі документи.

Відсутність необхідноі документації

Якщо дитина не має документів або вона належить до іноземців, то можна надавати копію документа або будь-який інший доказ, який підтверджує особу дитини.

Це залишається незмінним

Неповнолітнім особам, як завжди, не дозволяється перетинати кордон самостійно. Це правило залишається незмінним.

Перевірка супроводжуючих

Якщо дитину супроводжують родичі (в особі бабусі, дідуся, тітки, дядька), то обов’язково проводиться процедура з’ясування ступеня їх спорідненості з дитиною.

У разі, якщо дитину супроводжують знайомі, тоді кожна така ситуація та кожен подібний випадок вивчається та уточнюється окремо на предмет того, чи дійсно законні представники дитини мають бажання щодо виїзду її за територію нашої держави.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.