Неділя, 26 Травня, 2024

Чому руйнується траса Одеса – Рені

Місто Рені на самій околиці нашої держави та Одесу, яка розташувалася біля самого синього моря, відокремлюють 295 кілометрів. Здійснити цей шлях можна міжнародною трасою М-15 “Одеса – Рені”. На всьому протязі вона має ширину до дев’яти метрів. Невелика ділянка дороги проходить навіть територією Молдови, хоча і там дорога належить Україні. Ця причина дозволяє рухатися без прикордонного контролю, проте охоронці кордону можуть зупинити будь-яку автівку, щоб перерахувати людей. Далі на odessa-future.

Важливість та особливості міжнародної траси

Досвідчені люди кажуть, що поїздку до Болгарії чи Румунії краще здійснювати саме цією трасою, оскільки ділянка дороги Ізмаїл – Рені реконструйована і її стан набагато кращий за стан, ніж у Молдові.

Люди, які часто користуються трасою, що з’єднує два наших порти, стверджують, що після зими її стан значно погіршується особливо, якщо у цю пору року були значні опади.

Люди з різних причин їздять з Одеси до Рені та назад. Але, так чи інакше, а мандрівник має чудову нагоду помилуватися екологічною різноманітністю Одеської області, лісом та степом, бессарабськими виноградниками. Татарбунари, Ізмаїл, Маяки. Незалежно від розмірів, ці та інші населені пункти мають, що показати.

Діставшись кінцевої точки траси, багато хто потім прямує до суміжної Румунії. Цей процес відбувається у пропускному пункті Рені – Джурджулешти. Кордон проходять двічі, тому що там є невеликий відрізок 200 метрів по території Молдови, а потім – Румунія.

Як ми бачимо, траса між двома містами дуже зручна і на ній є що подивитися, де зупинитися, щоб трохи поїсти і навіть відпочити, якщо ми їдемо з населених пунктів, розташованих далі за Одесу. Але є у цієї дороги дуже негативна властивість, хоча, сама дорога тут не до чого. Враховуючи її стратегічне значення, нею їздять не тільки пасажири, які бажають відпочити в степах і на озерах Буджака. Трасу дуже переповнюють вантажівки. Саме вони завдають особливих проблем дорозі і, як наслідок, дорожньому господарству області.

Стратегічний маршрут треба рятувати

Траса міжнародного значення будувалась довго, на що пішла велика кількість бюджетних коштів. Але габаритні вантажівки чинять постійний тиск на її покриття, що надалі може сприяти її руйнуванню. Ця перспектива дуже непокоїть, зокрема, депутата Татарбунарської міськради Володимира Гажійського.

 Моніторинг транспортних засобів у квітні показав тотальне недотримання габаритно-вагових норм, що негативно позначається на стан дорожнього покриття і, через це стає перешкодою для руху автошляхом.

Днями депутат Гажійський звернувся до керівників тих служб та організацій, які причетні до експлуатації та утримання дороги у порядку та безпечному стані. Звернувся він і до перевізників.

Вже з 3 травня державна служба “Укртрансбезпека” поновила контроль за дотриманням габаритно-вагових норм. Біля пропускного пункту “Маяки-Зручне” розпочалася робота поста габаритно-вагового контролю, що одразу дало значний результат. Вже перші 12 години роботи дозволили виявити 19 порушників, у сімнадцяти з яких було перевантаження, що перевищує 30%.

У прес-службі відомства, яке здійснює контроль за транспортною безпекою, з жалем зазначають, що навантаження на трасу Одеса-Рені суттєво зросло через закриття морських портів нашого регіону.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.