Середа, 17 Липня, 2024

Подвір’я, у якому знімали “Ліквідацію”

Багатосерійний фільм “Ліквідація”, 2007 року випуску, отримав величезну кількість шанувальників серед російськомовної аудиторії. А вже одесити та гості міста, перший час, все своє дозвілля присвячували обговоренню серіалу та пошуку локацій, показаних у ньому. Більше деталей на odessa-future.

Якось вранці вони прокинулися популярними!

Фраза: “картина маслом” настільки вжилася в місцеву промову, що й уявити неможливо, що її колись не було. Серед туристичних місць міста з’явилася “Прогулянка до будинку Гоцмана”. Цей маршрут користувався неймовірною популярністю, всі гості міста, щойно встигнувши викупатися в морі, прагнули швидше у двір, “де знімалася Ліквідація”.

Будинок на Молдаванці, куди сценаристи “поселили” Давида Марковича, перетворився на місце масового ходжу. Двір за адресою вул. Колонтаївська, 21 легко пізнається всіма, хто хоч раз подивився детектив: це класична Одеса, яку не торкнулися жодні сучасні нововведення.

Екскурсія до подвір’я починається вже біля воріт. Одеський художник, Олексій Чорноп’ятов, зобразив на них головних героїв “Ліквідації”: Давида Гоцмана та Фіму. Та розташував їх не випадково, а так, щоб кожен бажаючий міг сфотографуватися поряд з улюбленими персонажами. Тепер навіть проїжджаючи повз і не знаючи, що ж там заховано, у затінку затишного дворика, під кронами дерев – побачиш ворота та зрозумієш – там він, двір Гоцмана.

Перше, що впадає у вічі тим, хто увійшов на територію дворика – це сходи, на яких відбувалися всі найяскравіші сцени з тіткою Песею та Еміком. На подвір’ї все, як у кіно: вікна квартири Гоцмана, улюблений ганок дядька Ешту, навіть дерево, до якого був прикріплений умивальник – заходиш і, здається все життя знайомий із цим місцем.

Після виходу серіалу в прокат, жителі будинку втомлювалися від безперервної уваги, якій піддавався їхній двір. Звичайно, із задоволенням розповідали, у чиїх кімнатах та квартирах знімалася та чи інша сцена. Нарікали на суворі вимоги до тиші, що пред’являлись телевізійниками та на те, що вдома потрібно було постійно перебувати комусь із сім’ї – раптом знадобиться доступ до приміщень. Ділилися враженнями від спілкування з визначними акторами. Але от паломництво туристів “напружувало”. Але доти, доки не здогадалися (а може підказав хто), брати добровільні внески з екскурсантів.

Людей проходить багато, ніхто не збідніє від невеликої суми, а двір вдалося упорядкувати та ще й художнику заплатити за розмальовані ворота.

Квартира, де за задумом сценаристів, жив Давид Маркович, розташована на другому поверсі. Належить вона Віталію, чоловікові, який за своїми ж словами “п’є з пелюшок”. На момент зйомок він тут жив із мамою, прикутою до ліжка. А в квартирі була така обстановка, що вона, як ніяка інша, ідеально підходила до картини повоєнної розрухи.

Декілька фактів про серіал

Прототипом героя Володимира Машкова виступила реальна людина – заступник голови УГРО Одеси – Курлянд Давид Михайлович. Для сценарію використовували його власноручний щоденник, звичайно з адаптованими подіями, але все ж таки – реальними.

Роль Фіми виконував Андрій Краско. Було знято багато сцен, а коли знімалося вбивство Фіми, актор відчув різкий біль у серці, до того вжився в роль… На жаль, Андрій Краско не пережив серцевого нападу і в серіалі його замінили на Сергія Маковецького.

“Ліквідація” у день виходу перших двох серій на екрани телевізора зібрала рекордну кількість глядачів, одразу посівши верхню позицію рейтингів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.