Вівторок, 28 Травня, 2024

Нова одеська декомунізація: цього разу вулиця Пушкінська

Після подій 2014-го року наша країна доволі тісно познайомилася із таким явищем, як декомунізація. Хтось підтримував його, хтось, навпаки, всіляко пручався цьому, і щиро не розумів, навіщо ворушити минуле, і в чому винні назви тих чи інших вулиць, пам’ятники, а також архітектурні споруди. Далі на odessa-future.

В Одесі, як і в інших українських містах вистачало, як прихильників, так і противників цього процесу, тим не менш це аж ніяк не завадило також залучити і наше рідне місто до загального процесу декомунізації, і в нашому місті також було змінено назви певних вулиць, а також демонтовано деякі “нагадування” про радянську епоху.

Але “одеська декомунізація”, мабуть, була ще не повністю завершена.

Так, архітектурна пам’ятка, місцем розташування якої є кут таких вулиць, як Пушкінська та Єврейська, яку в Одесі знають, як складські приміщення Рабіновича, вже обнесена огорожею.

Цю споруду реставруватимуть, і вона ж підпадає під декомунізацію.

Для проведення реставраційних робіт муніципальний бюджет виділить дев’ять мільйонів триста п’ятдесят тисяч гривень. Але також будуть прибрані деякі деталі старовинної споруди, які, на сьогоднішній день, мають заборонений характер.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net та odessa-online.

Те, що буде зроблено, окрім ліквідації забороненої символіки

Влітку поточного року, Василем Нікітенком, головним інженером управління з капітального будівництва було сказано, що щодо даної старовинної будівлі буде проведено цілий спектр робіт, які стосуватимуться покрівлі, фасадної частини, водовідведення. 

Ще стало відомо про те, що план робіт, крім усього іншого, передбачає те, щоб був повністю відновлений автентичний декор, який будинок втратив ще в радянський період.

Також з фасадної частини буде прибрано заборонену символіку, пов’язану з комуністичним тоталітарним режимом.

Крім цього, будівля буде оснащена системою підсвічування.

Що стосується підрядника, який займеться втіленням у життя всіх вищеописаних планів, його вдалося знайти за допомогою тендера, який був завершений ще наприкінці серпня поточного року.

А вже 1-го вересня відбулося підписання договору з будівельною компанією, яка й виступить у ролі підрядника щодо даного об’єкту та реконструктивно-декомунізаційних робіт щодо нього.

Коротка історична довідка

Будинок номер тридцять один, місцем розташування якого є вулиця Пушкінська, збудували ще в 1848-му. Замовником будівництва був купець Пінкус Вайцман.

В 1877-му будинкову споруду з ділянкою викупили Олександр та Яків Рабіновичі. Через рік споруда була реконструйована.

Наступну реконструкцію провели вже за часів Радянського Союзу, а саме у 1950-1951-х. Під час неї старовинна одеська будівля кілька разів була перебудована. У той же період фасадну частину було доповнено ліпниною, яка зображує герб такої держави, як Українська радянська соціалістична республіка.

Фото: dumskaya.net і odessa-online

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.