Неділя, 26 Травня, 2024

Філармонія імені Ойстраха: бути чи не бути?

Наприкінці листопада 2021 року стало відомо, що до програми президента України «Велика реставрація» увійшла будівля Одеської філармонії, пам’ятка архітектури, зведена за проектом архітектора О. Бернардацці. Нещодавно колектив шановного закладу культури відзначив його 90-річний ювілей, а оголошення про заплановану реставрацію стало своєрідним подарунком від центральної влади. Далі на odessa-future.

Нагадаємо, що, згідно з кошторисом, на плановані роботи буде витрачено близько 150-170 млн гривень, які будуть сплачені будівельній компанії, яка виграла відповідний тендер.

Ініціатива трудового колективу

Кілька днів тому челендж щодо зміни статусу філармонії підхопив її трудовий колектив, який вийшов на громадськість з пропозицією про присвоєння цій комунальній установі імені видатного скрипаля і диригента минулого століття Давида Ойстраха, який народився в нашому місті і прославив його далеко за його межами.

Повідомляється, що громадські обговорення щодо цього питання здійснюються під контролем профільного департаменту Одеської облдержадміністрації.

Перш ніж вийти на публічні дебати з цим питанням, музичний колектив філармонії детально вивчив історію своєї установи, а також оцінив вклад Давида Федоровича у розвиток вітчизняної та світової музичної культури. 

Зазначимо, що питання того чи іншого нанесення на карту міста імен відомих його мешканців стало дуже актуальним цього року. Так, одесити прагнуть увічнити пам’ять почесного громадянина М. Жванецького та Олега Губаря, який помер у березні від коронавірусу. Осінній період життя нашого міста у 2021 році був відзначений пристрасним прагненням однопартійців директора Одеського художнього музею А. Ройтбурга увічнити його пам’ять у вигляді пам’ятного знака на Алеї зірок чи у назві музею, яким він встиг покерувати. Тут для ініціаторів таких дій усі засоби хороші.

У зв’язку з цим створення музею Жванецького та поява в місті вулиці або провулка Губаря видаються логічними, незважаючи на горезвісне “правило 10 років”, згідно з яким лише через десять років після смерті громадського діяча можна займатися такими питаннями. У випадку зі знаменитим сатириком та улюбленим тисячами одеситів краєзнавцем можна, безумовно, зробити виняток.

Ім’я Давида Ойстраха – гідний вибір

І, нарешті, без жодних винятків, філармонія і все наше місто гідні того, щоб храм музики на вулиці Буніна, 15 носив ім’я всесвітньо відомого музиканта Давида Ойстраха. Присвоєння цього імені однієї з найвідоміших музичних установ країни, безперечно, стало б значним внеском у справу популяризації як філармонії, так і музичного мистецтва та творчості загалом.

На закінчення залишається нагадати, що цього року виповнилося 105 років від дня народження видатного музиканта і педагога, який народився в нашому місті, прославив Одесу далеко за її межами і виховав цілу плеяду музикантів, серед яких його син Ігор Ойстрах. У музичному світі маестро отримали почесні прізвиська – Цар Давид (батько) та Князь Ігор (син).

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.