Середа, 29 Травня, 2024

Доля Одеського художнього музею

Навіть у ковідні часи гроші виділяють не лише на медичні потреби, а й культурні. Проте основне питання завжди одне – чи ефективно їх реалізують. Одеському художньому музею пообіцяли виділити нове приміщення. Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Мова йде про будівлю державного конструкторського бюро кінообладнання, яка розташована на розі вулиць Балківської та Дальницької. В новому філіалі музею планують розміщувати колекцію сучасного мистецтва. Далі на odessa-future.

Також днями оголосили тендер на виконання ремонтно-реставраційних робіт в палаці Потоцьких, де нині й розміщується Одеський художній музей. Всього реставрація, згідно з проєктом, коштуватиме понад 142 мільйони гривень, до кінця ж року планують витратити понад 15 мільйонів. А от загалом роботи повинні завершитись до кінця 2022-го року.

Гонитва за реставрацією 

Нагадаю, Одеський художній музей потрапив до переліку будівель, які хочуть відремонтувати за рахунок держбюджету. Як відзначив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко, відомство створило список зі ста об’єктів культурної спадщини України, які пропонує відреставрувати вже цьогоріч. Програма отримала назву “Велика реставрація”. 

Ну а сам палац Потоцьких, тобто художній музей, потребує реставрації вже давно. Наприклад, останній раз його фасад фарбували близько 30 років назад. Не так давно за рахунок благодійних коштів полагодили покрівлю та відновили світловий ліхтар над Серебряковським залом, який протікав. А уже в лютому цього року Одеська облрада виділила на реставрацію будівлі мільйон гривень. Проте зазначимо, що лише на виготовлення проєкту робіт потрібно 3,5 млн грн.

Втім, проблеми з фасадом в музею виникають регулярно. Минулоріч в музеї після зливи обвалилася значна частина карнизу. Крім того, вода протекла крізь світловий ліхтар на другому поверсі, де розташований зал сучасного мистецтва. Тоді працівники музею відправляли звернення до всіх органів, пов’язаних з будівлею або діяльністю музею аби вирішити проблему.  

Проблеми не закінчуються 

Проте не відремонтованим фасадом проблеми музею не обмежуються. Співробітники зазначають. що музею банально не вистачає місця. Адже часто одночасно проводяться декілька інтерактивів або екскурсій, і внаслідок, відвідувачі або пропускають частину експозиції, або оглядають її з певними незручностями. Також не зайвим, за словами представників музею, було б і мати гарну сувенірну крамницю та кафе. Адже після огляду виставок відвідувачі не проти отримати якийсь сувенір на пам’ять або ж перепочити в кафе.


Не менш страждає художній музей нині і через нестачу кадрів. Молоді спеціалісти йти працювати до державного музею не надто хочуть, адже передбачені нормами заробітні плати мало кому підходять. І це попри те, що останнім часом музей має стабільний дохід та навіть має змогу видавати співробітникам премії. Відзначу, зарплата наукового співробітника сьогодні – це 4 700 гривень. У директора оклад 5 423 гривні мінус податки, у мене зарплата – 5 152 гривні мінус податки. У провідного наукового співробітника 4 456 гривень, знову ж таки, мінус податки, тобто на руки провідний науковий співробітник отримує 3 800.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.