Понеділок, 27 Травня, 2024

Квартал по Канатній і будинок культури на Пересипу: Одесу продовжують розпродавати

За 220 років свого існування в Одесі склалися чіткі межі між історичним центром, старими околицями та спальними районами. Якщо останні можуть спасти спокійно, то центр і околиці знаходяться під постійним прицілом забудовником, які, раз у раз хочуть знищити певний пам’ятник архітектури, історії або культури й поставити на тому місці багатоповерхівку-штампування. Далі на odessa-future.

Неприваблива доля старого житлового фонду

За прикладами такого ставлення далеко ходити не треба. Вже у всю розвивається будівництво на місці вафельного цеху відійшла в історію кондитерської фабрики. Незрозумілою залишається доля будинку, де колись працювала знаменита друкарня Фесенко. Залишається незрозумілою доля колишньої будівлі Другої Маріїнської гімназії, пізніше – професійної школи, де навчався Сергій Павлович Корольов. Табличка, яка повідомляла про цю важливу для Одеси історичний факт, безслідно зникло. Не так давно в кутовій частині з боку вулиць Торгової та Старопортофранківської обвалилися опорні балки. Що буде далі, представляти боязно …

У перші дні червня у будівельних компаній з’явився новий шанс. Саме так можна розцінити рішення про продаж чергових об’єктів нерухомості. Йдеться про колишнього будинку культури на вулиці Чорноморського козацтва і про два об’єкти сусідів по вулиці Канатній, недалеко від перетину з Троїцької.

Отже, три історико-архітектурних артефакти винесені на продаж і, якщо добре подумати й звернути увагу на потужні й часом варварські темпи будівництва багатоповерхівок, то це не останні жертви цього процесу.

Три об’єкти нерухомості на продаж

Обласне керівництво дійшло до нерухомості на Пересипу, вирішивши продати в приватні руки будівлю колишнього Палацу культури на Чорноморського козацтва, 117. Ще до недавнього часу там був нічний клуб «Орбіта», деякі приміщення здавалися в оренду. А зараз будівля пустує, що представляється логічним, з огляду на падіння рівня культури і майже повне скасування попиту на культурні заходи, які проводилися для працівників заводів і фабрик. Багато заводів і фабрики поступово припинили своє існування. Та й будинку культури в місті стали анахронізмом, адже сьогодні навіть не треба купувати диски з улюбленими фільмами. Можна в будь-який момент зайти в Інтернет і знайти все, що необхідно. Ну, майже все.

Про знесення будівлі мова поки не йде, оскільки його збираються реконструювати, урахуванням переваг дислокації: можливість в’їзду з боку двох вулиць, непогана транспортна розв’язка, близькість до важливих виїздів з міста.

Оголошено аукціон з продажу двох об’єктів, розташованих по сусідству на вулиці Канатній. Тут мова йде про колишній будівлі Одеського обласного військкомату (Канатна, 35) та готелю «Жовтнева» (Канатна, 31).

Відзначимо, що будинок № 35, побудований в 1890 році, є пам’яткою архітектури й містобудування місцевого значення під назвою «Особняк Пташнікової». Цей будинок також носить статус пам’ятки історії місцевого значення, оскільки в ньому в дні оборони міста в 1941 році розміщувався штаб Дунайської військової флотилії, евакуйований з зайнятими фашистами території. До недавніх пір в цьому корпусі розміщувався Військовий комісаріат Одеської області.

Будинок-сусід № 31, готель “Жовтнева”, був побудований також є пам’ятником архітектури й містобудування місцевого значення під назвою «Будинок прибутковий Бішлера».

Ще в 2018 році Облрада збиралася здійснити реставрацію фасаду і окремих номерів готелю, але, очевидно, щось не склалося.

Місто продовжують розпродавати. І тут не можна не погодитися з гіпотезою про те, що обласне керівництво намагається таким чином латати бюджетні діри. Але ж фонд нерухомості має межу. Якщо все продадуть, гроші витратять, а що ж буде далі? Сказати складно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.