Четвер, 30 Травня, 2024

Про появу в Одесі парку Шевченка

Одеса є справді дивовижним містом. Адже такої кількості визначних місць можна зустріти далеко не скрізь! Тут вам і театри, і музеї, і виставки, і бібліотеки, і фонтани, і університети, і ресторани, і кафе, і багато іншого. Серед усього цього розмаїття, не менш важливою одеською складовою є рекреаційні зони та місця відпочинку. Більше на odessa-future.com.ua.

Окрім прибережної місцевості, яка славиться своїми цілющими властивостями, в Одесі є чимало “зелених територій”. Йдеться про дивовижні парки та сквери, без яких важко собі уявити наше місто. Тамтешнє розмаїття рослин, квітів та дерев не може залишити байдужим буквально нікого. Чого вартий лише Одеський ботанічний сад! Опинившись там, створюється відчуття справжньої казки. Буяння фарб у поєднанні з неймовірним квітковим ароматом створюють чарівний ефект. Але, якщо повернутися до міських паркових зон, то цілком справедливо сказати, що одним із найулюбленіших для всіх одеситів є парк імені Тараса Шевченка. Це місце приваблює своєю романтичною атмосферою, і, звичайно, близьким розташуванням до моря. Саме тому там точно сподобається проводити час як родинам із дітьми, так і закоханим.

У нашому матеріалі, з посиланням на odessa-life.od.ua, ми розповімо про те, як з’явився цей відомий одеський парк.

Довгоочікуване відкриття

13-те липня 1935-го ознаменувалося відкриттям одеського парку Шевченка після довгих реконструкційних робіт. Ідея про створення парку на місці, де колись знаходилася фортеця, виникла ще в середині 1840-их. Однак здійснити її так і не вдалося, зате там, де планувалося створення парку, почалася активна висадка дерев, а сама територія отримала назву Кріпосного саду.

Виникнення парку

Улюблене місце відпочинку всіх одеситів виникло лише тоді, коли посаду одеського міського голови обіймав Григорій Маразлі. Він висунув пропозицію про створення міського парку на місці, де знаходився Кріпосний сад. Приблизно в цей час до нашого міста мав приїхати імператор Олександр Другий. Тому парк хотіли назвати на його честь, а сам Маразлі бажав отримати імператорський дозвіл на те, щоб перейменувати парк. І, звісно ж, його було отримано.

В 1875-му парк було відвідано Його імператорською Величністю, де спеціально для нього збудували цілий павільйон. Згодом це місце прикрасили Олександрівською колоною, зведеною в 1891-му.

Відома легенда свідчить, що імператорською рукою був навіть посаджений дуб, і з того моменту парк став називатися Олександрівським.

Історична подія

1910-ий ознаменувався справді історичною подією – на території парку проводили “Фабрично-заводську, художньо-промислову та сільськогосподарську виставку”. За її проведення відповідало Одеське технічне товариство. На виставці були представлені численні експонати вітчизняного та закордонного зразка.

Післяреволюційні роки

У післяреволюційний період, 30-того квітня 1920-го парк перейменували. Нову назву вирішили присвятити великому поету Тарасу Григоровичу Шевченку. Через кілька років у парку розпочалася серйозна реконструкція, навколо паркової території звели металеву огорожу, а сам парк розділили на зони відпочинку – паркову, театральну, науково-навчальну, фізкультурну. Також там з’явилася низка приміщень, де згодом проводили музейні виставки.

Крім цього, паркова територія стала місцем розташування для дитячого та ясельного садів. В 1936-му парк до них приєднались: стадіон Чорноморського Морського Пароплавства, літній кінотеатр, ресторан, водяна станція, а також Зелений театр. Згодом одесити насолоджувалися там виступами відомих артистів. Зокрема, мова йде про: Леоніда Утьосова, Аркадія Райкіна, Михайла Водяного, а також комедійний дует Тарапуньки й Штепселя.

Фото: od.vgorode.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.