Субота, 25 Травня, 2024

Найкрасивіші будинки Одеси і чому їх такими вважають

Згадайте красоти нашої України: подумки перенесіть себе в образ польотного птаха і пролетіть містами великої та красивої країни. Переглядаючи різні міста: їх пам’ятки, набережні, гори, озеленені території та ліси, естетику місць – який із них залишає найбільший, приємний відбиток? Більше на odessa-future.com.ua.

Мабуть, хтось подумав про Одесу. Безумовно, кожне місто нашої країни прекрасне і індивідуальне по своєму і, кожне з них, заслуговує на місце під сонцем. Але, пріоритети у всіх різні, як смаки та уявлення про прекрасне.

Засумнівається в красі Одеси, напевно, лише сліпий чи той, кому просто не до вподоби одеська атмосфера: таке буває. Багато людей, відвідавши це морське місто, мріють повернутися сюди ще й не просто так: він ніби магнітом притягує, даючи можливість, відчути себе вільним, безмежним і здатним на все.

Не менш прекрасними тут є і архітектурна історія: будинки, споруди, інфраструктурні будівлі та навіть громадські заклади й приватні споруди. Найчастіше, це комбо з будівель різного стилю, яке виглядає досить атмосферно і незабутньо. Але краса старих будівель, зведених ще багато років тому, безсумнівно, заслуговує на окрему увагу.

Чому саме старовинні споруди привертають найбільшу увагу? Завдяки кому, у місті можна організувати цілу екскурсію, лише з перегляду візуалу будівель? Які будівлі входять до переліку найкращих будівель Одеси та як вони виглядають?

Чому в Одесі стільки гарних споруд

Як ми всі знаємо, деякі українські землі, якийсь період часу, входили до складу Російської імперії. Тоді Одеса, бувши в цьому ж складі, була важливою і невід’ємною частинкою держави.

Місто вважалося третім за значущістю і цінністю, після Москви та Петербурга, отже, все найкраще привозили сюди. Цим пояснюються першість Одеси у деяких сферах та галузях, наявність рідкісних речей на той час та часті відвідування цього міста.

Тут, явно намагалися створити щось величне і вартісне, вкладаючи кошти та спонсоруючи різні проєкти та споруди, у тому числі.

Хто працював над створенням архітектурних шедеврів

Безсумнівно, для престижного міста обирали найкращих людей з різних куточків світу, щоб ті лише примножили його красу.

В Одесу запрошували працювати топових архітекторів та реставраторів, з різних країн та гарним смаком. Вони могли працювати на відстані і керувати проєктом по телеграмі, або ж особисто відвідувати південну столицю і самостійно прикладати руку до масштабної роботи.

До міста приїжджали такі талановиті люди: Олександр Бернардацці, Вікентій Прохаскі, Фердінанд Фельнер, Адольф Мінкус, Григорій Дмитрієнко, Франц Боффо та інші.

Архітектори вміло змогли вписати європейського типу, будівлі, в одеський колорит, тим самим додавши місту іноземного акценту, при цьому відмінно доповнюючи один одного.

В наші дні, у місті з’являються нові будівлі та роботи, вже українських архітекторів і, можна зауважити, що з кожним роком Одеса поповнюється цікавими ідеями та гарним втіленням. І нехай, нововведення та тренди, часом привертають, набагато більше увагу, старовинні будинки неможливо затьмарити і забути про них.

Одеський Бристоль

Цей будинок, вважається найкрасивішим готелем в Одесі і в наші часи, попри те, що він був побудований ще в 1899 році. Раніше, це був готель “Червоний”, збудований на вулиці Пушкінська – у самому центрі Одеси.

Будівля виконана у стилі Відродження з елементами бароко. Вона була прекрасною як зовні, так і всередині.

Готель вражав не лише елегантним зовнішнім виглядом, шлейфом багатства та вишуканості, але й надмірним комфортом усередині. На початку ХХ століття, рідко де можна було зустріти телефони, ліфт, опалення та електрику, а також ванну – готель Бристоль усе це мав. Крім цього, при готелі був автомобіль, який зустрічав гостей та віз до локації.

Готель пережив зміну влади, воєнні роки та тяжкі часи для Одеси, проте зовнішній вигляд зберігся гідно до цього дня. За всю історію існування Брістоля, в ньому побували різні відомі особистості, починаючи від Пушкіна (він жив на цій вулиці, через що, вона і отримала таку назву) закінчуючи сучасними зірками нашого часу.

Особняк Михайла Толстого

Це, чи не єдиний будинок, що зберігся до наших днів, без будь-яких реставрацій та змін в інтер’єрі. Багато хто знає цю споруду як “Будинок вчених”, але також його називають палац Толстих або особняк графа Толстого.

Будівля була збудована ще 1830 року на Сабанєєвому мосту. Михайло Толстой викупив це місце, перетворивши його, одночасно на свій особняк і картинну галерею. Це справжнісінький палац, виконаний в стилі російського класицизму – в наш час, можна відвідати його і подивитися на інтер’єр подібного типу, причому, який анітрохи не змінився з того часу.

Коли з’явилася радянська влада, особняк став Першим народним музеєм, а згодом називався “Одеський дім вчених”. У наші дні музей все ще існує і відкритий для відвідувань.

Одеський театр опери та балету

Ну куди Одеса, і без Оперного театру. Напевно, не існує людини, яка не чула про це місце: оперний відомий своєю красою по всьому світу.

Оперний театр входить у топ найкращих театрів світу, займаючи лідируючі позиції, а той, хто побував біля нього, – вже не зможе забути краси цієї будівлі.

Театр має довгу та місцями, складну історію. Він неодноразово зазнавав пожеж, перебудовувався з нуля, проходив кілька етапів реставрації, пережив важкі військові часи, був свідком вбивств, прямо на сцені, а ще, подейкують, що в ньому живуть привиди.

Найперша будівля була відкрита ще в 1810 році, причому, в дещо іншому місці. Після першої пожежі, театр збудували з нуля, у місці, де він розташовується і зараз – провулок Чайковського. Потім була ще одна пожежа, але перебудовувати заново будівлю, не довелося. У 2007 році було проведено останню реставрацію.

Оперний театр виконаний у стилі віденського бароко зовні та французького рококо всередині: великі колони, бюсти відомих творчих особистостей, дзеркала, величезна люстра, палітра шляхетних кольорів – його краса ще нікого не залишила байдужим.

Театр відвідували безліч відомих особистостей: і якщо раніше, дозволити собі відвідати дане місце могли лише інтелігенція та еліта суспільства, то в наші дні – обмежень ніяких немає, що не може не тішити.

Шедевр Одеської архітектури

Таке звання отримав Лондонський готель в Одесі. Незважаючи на те, що будівля була збудована ще в 1820-х роках, свій нинішній вигляд, вона отримала лише через століття.

Спочатку спорудою володів князь Лопухін, після чого, продав його французу Каруті, який відкрив на цьому місці готель.

Готель має три поверхи і виконаний у стилі ренесансу – з приголомшливим підбором палітри кольорів.

Знаходиться ця будівля в центрі міста, на Приморському бульварі, що не дає підстав сумніватись в тому, що тут побувала велика кількість людей, у тому числі знаменитих.

Будинок баронів Фальц-Фейнів

Цей особняк можна знайти на вулиці Гоголя: він відразу кидається у вічі своєю розкішшю та цікавою деталлю.

Будівля збудована ще в 1889 році і належить сім’ї, яка заснувала всім відомий заповідник “Асканія-Нова”. Родзинкою та окрасою цієї будівлі є атланти: вони тримають на собі зоряне небо, у вигляді блакитної кулі із золотими зірками.

Будівлю оцінили не лише місцеві жителі, а й експерти, вважаючи, що вона гідна стати символом Всесвітнього клубу одеситів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.