Середа, 29 Травня, 2024

Дубль два: ще одна спроба продати колишній кінотеатр “Одеса”

На жаль, в Одесі триває процес нещадного продажу цінних історичних будівель. Нікого не зупиняє навіть той факт, що переважна частина є архітектурними пам’ятниками. Цей факт не може не засмучувати одеситів, які по-справжньому люблять своє місто, дорожать його історією, і добре пам’ятають ці будівлі, коли їх ще ніхто не збирався продавати, і їхній стан був значно кращим, ніж зараз. Далі на odessa-future.

Однак наших чиновників, мабуть, абсолютно не хвилює і не цікавить збереження та відродження одеської архітектури, яка є справжнім втіленням одеського міського духу, характеру, атмосфери, колориту, і, звичайно ж, історії. Тому сумний (і дуже часто незаконний) процес фактичного масового розпродажу справжніх перлин одеськоі архітектури триває, і кінця цьому, принаймні з позиції сьогодення, не видно.

Черговим доказом цього є той факт, що початок листопада ознаменувався появою на одному з торгових онлайн-майданчиків одразу двох оголошень щодо продажу споруди, місцем розташування якої є одеська вулиця Спиридонівська.

Перше з них вказує, що вартість триповерхового будинку колишнього кінотеатру, площа якого становить чотири тисячі квадратних метрів, сягає двох мільйонів двісті тисяч доларів, а друге оголошення містить суму, яка на триста тисяч доларів більша.

Докладніше про це у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на 8News .

Трохи про сьогоднішнього власника

Споруда перебуває у володінні “Технобуду нового”. Компанію зареєстрували в українській столиці на таку особу, як Світлана Ворона, яка зайнята у будівельній діяльності та управлінні невидимими об’єктами.

Земля, нездійснені плани та поступове, але впевнене зниження ціни

Земельна ділянка, яка є місцем розташування будинку, сягає приблизно п’ятнадцяти соток і є комунальною власністю, проте на неї поширюється режим користування щодо власників споруди.

Якщо говорити про цільове призначення земельної ділянки, то це проектування, реабілітація споруди, де знаходився колишній кінотеатр “Одеса”, а також облаштування допоміжних приміщень, щоб розмістити там готельний комплекс.

На самому початку у власника були плани щодо перебудови будівлі та відкриття там готелю, проте вже дуже скоро ця ідея була скасована, і в 2014-му споруду було виставлено на продаж за десять мільйонів доларів, а потім, у 2015-му ціна знизилася до шести мільйонів. За період шести років вартість ще знизилася майже втричі.

Занедбана архітектурна пам’ятка

Справедливо відзначити, що споруда, яка є занедбаною вже протягом багатьох років, водночас є архітектурною пам’яткою. Іі збудували ще у двадцятому столітті, у стилі неоренесансу. На той час вона була Будинком, де розташовувалося Економічне товариство та офіцерські гарнізонні збори при Одеському військовому окрузі.

В 1940-му вона перетворилася на Червоноармійський будинок. А в 1982-му відбулося відкриття знаменитого та улюбленого одеситами кінотеатру.

Фото: 8News

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.