Субота, 25 Травня, 2024

Доля Одеського припортового заводу

Одеський припортовий завод – проблемне підприємство, яке турбує людей, владу та його робітників. Ще у середині вересня завод призупинив роботу через припинення постачання блакитного палива компанією “Агро Газ Трейдинг”. Причиною стало подорожчання газу на світових ринках. А новий постачальник – компанія з Сінгапуру, що виграла конкурс на постачання газу для заводу – відмовилася підписувати договір на переробку сировини. За словами першого заступника директора підприємства Миколи Щурикова, іноземна компанія звинуватила керівництво заводу в порушеннях домовленостей. За їхніми словами, припортовий завод повинен мати ліцензію на постачання газу. 

Зупинка в роботі припортового заводу спричинила перебої з киснем в одеських лікарнях. Про це на початку жовтня повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Борис Волошенков. Однак цю інформацію на заводі спростували. Більше на сайті odessa-future.com.ua.

Мітинги робітників

Працівники заводу не задоволені станом речей. 7-го жовтня у Києві під Кабміном відбулася акція протесту профспілок України. У ній брали участь і робітники Одеського припортового заводу. Вони вимагали розблокувати процес приватизації підприємства. Загалом учасники акції виступали проти ініціативи закону про лібералізацію ринку праці. До того ж мітингувальники закликали встановити для населення справедливі тарифи на комунальні послуги. А також – затвердити держбюджет, у якому мінімальна зарплата сягатиме 6 тисяч 900 гривень, а мінімальна пенсія – 3 тисячі 600 гривень. 

Мітингувальників послухали, зарплату підвищили. Однак чомусь лише керівництву припортового заводу. Зазначу, оператор дистанційного пульта управління виробництва аміаку отримує 13 тисяч гривень. Водночас за попередніми даними, директор зароблятиме у 30 разів більше, його радник – у 12, а заступники – у 24 рази. ​Відтак, виконувач обов’язків директора після підвищення оплати праці отримуватиме до 400 тисяч гривень. Водночас середня заробітна плата на заводі наразі становить 20 тисяч гривень. 

Намагання влади щось змінити

Наприкінці вересня в облдержадміністрації відбулася робоча зустріч з головою області Сергієм Гриневецьким на тему закриття припортового заводу. Одним із її завдань було розроблення плану про те, як зберегти робочі кадри. Тоді голова Профспілки заводу Володимир Дрібнохід зазначив, що профспілка намагається боротися за дотримання всіх прав і гарантій працівників в умовах припинення роботи підприємства

Водночас ще з 2015го року сам завод намагаються приватизувати. Тоді планували здійснити масштабний конкурс, на якому збиралися продати майже 95% акцій ОПЗ, прогнозували навіть високий попит на ці акції. Водночас експерти наголошують, що припинення роботи, навіть частково, одеського припортового заводу, можна було уникнути. Адже нині спостерігаємо подорожчання певних видів добрива, що якраз і виробляють на ОПЗ. Тож експерти не виключають, що зупинка в роботі заводу могла мати політичні мотиви.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.