Середа, 29 Травня, 2024

Цукрове селище: цікаві факти

Місцем розташування Цукрового селища є Малиновський район нашого міста. Населення цього селища досягає приблизно десяти тисяч жителів, що, звичайно, є дуже нечисленним. 

Незважаючи на те, що цю місцевість цілком можна, навіть з позиції сьогоднішнього дня, назвати околицею, це селище відрізняється безліччю контрастів, і своїм, не схожим ні на що життям, а також своїми невирішеними проблемами, пише odessa-future.com.ua.

У нашому матеріалі, з посиланням на myod.info, ми розповімо про історичні та сучасні факти, завдяки яким відоме наше Цукровий селище. 

Звідки така назва?

Дана назва у Цукрового селища з’явилася, коли підійшла до кінця революція 1917-того. 

Селище було назване на честь такого об’єкта, як Цукровий завод, власником якого був Бродський. Підприємство побудували в 1879-тому в якості цукрово-рафінадного заводу при Олександрівському товаристві. Пізніше підприємство придбав Ізраїль Бродський. Його підприємства були відомі своїми значними обсягами цукру і доходом, отриманим від солодкої суміші. 

При підприємствах діяли шкільні та лікарняних закладів. Школи займалися навчанням заводських робітників з їхніми дітьми. 

Місцем розташування підприємства є вулиця Промислова. Тут же розташований об’єкт у вигляді Суперфосфатного заводу, який був відділом Цукрового. 

У 1916-тому був побудований лазарет лікарняного закладу при цукрово-рафінадному заводі. 

Про селищну архітектуру

Вулиці Цукрового селища дуже схожі на лабіринти , які складають одноповерхові будинки.Районні околиці до нашого часу збереглися будинки, матеріалом яких були підручні засоби. 

На даний момент в селищі активно будують багатоповерхові будинки. На Промисловій, Іспанській, Парковій планують зводити висотні будинки. 

Новобудови будуть побудовані, як на вільних ділянках, так і там, де поки що розташовані житлові будинки. 

Старий фонд буде підданий знесенню. А приміщення промислових складів, місцем розташування яких є вулиця Паркова, знесуть до 2032-ого. 

Зараз найвідомішим будинком селища є Житловий комплекс “Іспанський”, який зробило знаменитим його різнокольорове забарвлення. 

Про одного городового 

На території Цукрового заводу в 1909-тому мала місце дуже дивна ситуація, героєм якої був городовий. Цей казус описувався навіть в пресі. 

Герой історії був представлений Мойсеєм Скрипкою, який був городовим в Петропавлівській ділянці, і який служив в одеській поліції приблизно двадцять років. Він проживав в квартирі, яку йому безкоштовно надав завод. Його сім’єю була дружина і восьмеро дітей. Дохідна частина цієї людини була досить високою. І ось на тлі всього цього, Мойсеєм було скоєно самогубство на території саду при Цукровому заводі. Він вистрілив собі в серце. Навіщо він це зробив? Чому? Це залишається загадкою до цих пір. 

Про сирітський притулок

У 1835-тому на Цукровому селищі, там де перетиналися Хутірська і Сіретська вулиці був побудований приватний сиротинець. 

Спочатку, в 1829-тому в нашому місті створили заклад у вигляді Жіночого благодійного товариства. Ініціатором створення була Єлизавета Воронцова.

У товаристві надавали підтримку, годували й лікували кожного, хто цього потребував. Тут було місце проживання безпритульних дітей. Потім вирішили відкрити окреме жіночий і дитячий притулок. 

Поряд з притулком звели церкву. Крім цього, тут був і цвинтар, де знаходили свій останній прихисток безпритульні діти, а коли була Велика Вітчизняна війна, – військовополонені. 

Проблеми сучасних реалій 

 Сьогодні район Цукрового селища є досить проблемним. Одна з основних проблем полягає в смітті і бруду. Селище є дуже пильним, що часто стає причиною подразнень слизових оболонок, алергій і астматичних захворювань. Крім цього, тут у величезних кількостях накопичується сміття, яке ніхто не поспішає прибрати. 

Також Цукровий селище славиться своїми поганими дорогами. На території селища багато об’єктів, які представлені транспортними промисловими підприємствами, що є причиною постійного руху фур, які не дають можливості нормально пересуватися іншому транспорту. Щодня по селищним дорогам проїжджають приблизно дві тисячі фур. 

Ще однією проблемою є те, що тут відсутня нормальна зливова каналізація. Побудувати каналізаційну систему складно ще й тому, що деякі ділянки просто не здатні пропустити техніку. Приватизаційне питання щодо землі також є не вирішеним. Селищні жителі не можуть стати їх власниками. 

Таким чином, у даного селища досить-таки тривала історія існування. Однак, незважаючи на те, що цей район існує давно, проблеми цієї місцевості залишаються невирішеними ще з тих, давніх часів. 

Сміття, дороги і каналізація – це основні аспекти, які тягнуться ще давним давно. Так що нашим чиновникам слід було б, нарешті, звернути увагу на ці питання. Адже, якщо почалася забудова багатоповерхівками цієї місцевості, то потрібно ж оновити, полагодити і відреставрувати всю інфраструктуру. 

Однак, виходячи із загальної картини, яка складається в нашій державі, і місті, зокрема, рішення цієї проблеми затягнеться ще надовго. Ну, а інвесторів і забудовників, які вкладають кошти на будівництво цих багатоповерхових будинків, звичайно, такі “дрібниці” не особливо цікавлять. Їх головним завданням є заробіток і поповнення власної кишені. 

Але не будемо втрачати надії, а будемо продовжувати вірити в те, що колись Цукрове селище нарешті перестане бути окраїною з сумнівною інфраструктурою, і відсутністю багатьох зручностей. Якщо вже там почався процес забудови, то, будемо сподіватися, руки дійдуть і до всього іншого, що зробить життя в цьому районі якіснішим, зручнішим і цивілізованішим. 

Фото: myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.