Субота, 15 Червня, 2024

Цікаві факти про вулицю Катерининську

Одеса є неповторним містом, яке повне красивих вулиць і унікальних місць з дивовижною історією. І незважаючи на їх загальну розкіш, ошатність і велич, які однозначно об’єднують їх і надають їм якоїсь схожості, кожна з них чимось відрізняється, і кожній з них властива своя особлива риса, яка точно виділить певну вулицю серед всіх інших, не менш красивих , відомих, старовинних і тих, що зачаровують. 

Про Катерининську цілком можна сказати, що це центральна і головна одеська вулиця. Також вона є старовинною і неймовірно красивою, пише odessa-future.com.ua

У нашому матеріалі, з посиланням на myod.info, ми розповімо про історичні та сучасні факти, які розкривають характер цієї дивовижної одеської вулиці. 

Про “контрабандний” музей

Ця вулиця є місцем розташування дуже цікавого одеського музейного закладу, який представлений Музеєм контрабанди. 

Тут вам розкажуть безліч історій знаменитих контрабандистів, ви дізнаєтеся таємниці, якими був оповитий перевіз товарів, а також побачите експозицію з цікавих експонатів, які були вилучені у злочинних елементів. 

Музейна заклад було відкрито підприємцем, захопленням якого були кримінальні історії. 

Контрабандний музейний заклад зберігає приблизно півтори сотні товарів, які були конфісковані правоохоронними органами. Ця колекція складається з різних предметів – парфумів, шовків, мережива, іноземних журналів, фломастерів та жіночих колготок. 

Площа, замінена церквою 

Спочатку вулиця називалася Генуезькою.У 1820-тому її назву присвятили такому одеському об’єкту, як Катерининська площа, яка була тут заснована. 

Коли відбувалося заснування Одеси, на цьому місці заклали Катерининську церкву, яка була присвячена військовослужбовцям. Вона не була побудована повністю, тому що почався процес будівництва площі. Церковний фундамент розібрали. 

Про найбільш європейську вулицю 

До 1917-того Катерининська вулиця була місцем розташування великої кількості готельних закладів. До слова, всі з них були названі європейськими іменами. 

Наприклад, тут можна було стати постояльцем таких закладів, як “Англія”, “Венеція”, “Страсбург” або “Брюссель”. Джерело крилатого вислову, де говориться, що якщо є бажання побувати всюди, то потрібно їхати в Південну Пальміру, – йде саме звідси. 

Про пам’ятники 

Катерининська площа є місцем розташування одеської візитної картки у вигляді пам’ятника, який зображує Катерину Другу і Засновників нашого міста. Ця скульптура дає можливість познайомитися з головними сподвижниками імператриці і одеських градоначальників: Деволаном, Дерибасом і Потьомкіним. 

Роком виникнення пам’ятника є 1900-тий. На цьому місці було здійснено будівництво фонтану і висадка унікальних хвойних дерев. 

Коли революція добігла кінця пам’ятник був демонтований. І він змінився пам’ятником на честь Карла Маркса. У 1965-тому тут було встановлено монумент на честь революційних матросів. А Катерининська скульптура була повернута на своє колишнє місце тільки в 2007-мому. 

Фешенебельне місце 

Катерининська вулиця була місцем проживання місцевої одеської еліти.Поруч з однойменної площею було улюблене місце для придбання житла чиновників, банкірів, купців, лікарів, магазинних і ресторанних власників. 

Особняки і прибуткові будинки, в більшості своїй, проектувалися найвидатнішими зодчими в особі Кабріольского, Рейнгерца і т.д . 

Вагнерівський будинок був місцем розташування Рішельєвського музею, який відвідувався Пушкіним, і де вдалося попрацювати Менделєєву. 

Вулиця була місцем діяльності легендарних шикарних ресторанів: пивноі, власником якої був Брунс, ресторану “Фанконі”, кафетерію Робіна. Також вулиця була місцем роботи великої кількості магазинних закладів, де торгували тютюновими виробами, іграшками, цукерками і рибальським приладдям. 

Ця вулиця була місцем проживання знаменитих особистостей в особі авіатора Сергія Уточкіна, поета Едуарда Багрицького, актора Михайла Водяного та багатьох інших. 

Гітлерівська вулиця 

Цікавим фактом є те, що саме цій вулиці судилося в окупаційний одеський період бути названою на честь глави нацистів, яким був Адольф Гітлер. 

У 1944-тому вулиця була перейменована на честь такої особистості, як Карл Маркс. 

А Катерининською вулиця знову стала в 1991-ому. 

Про найдовший балкон

Кут таких вулиць, як Катерининська і Грецька є місцем розташування будинку, який прикрашає найдовший балкон Європи. 

Балконною спорудою повністю обрамлений будинок Маврокордатто, який був зведений в 1905-тому. 

Дивовижна архітектура 

Катерининську вулицю знають, як дуже красиву одеську вулицю. Вона є місцем розташування великої кількості споруд, які виділяє цікава архітектура. 

Тут можна помилуватися католицьким Успенським костелом, Свято-Троїцьким Собором, красивими старовинними особняками – Пале-Рояльським, Вагнерівським будинком, Распоповським пасажем і т.д. 

Крім цього тут збереглися об’єкти у вигляді дохідних будинків, власниками яких були Скаржинська, Григор’єва, Актарови і Шестопал. 

Звичайно ж, ми розповіли далеко не всі цікаві факти про цю прекрасну одеську вулицю. Якщо розповідати про все і в деталях, то, напевно, цілком можна було б написати цілу книгу. Для нашого матеріалу ми намагалися вибрати найяскравіші з них, щоб описати характер і особливості цієї вулиці. Сподіваємося, що у нас вийшло. І якщо раптом, цю статтю буде читати одесит, який з якихось причин перебуває далеко від рідного міста, – ми були б дуже раді, якщо нам вдалося викликати приємні, теплі спогади у цієї людини, відчуття чогось близького і свого, а також бажання якомога швидше повернутися в рідну Одесу. 

Фото: myod.info

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.