Вівторок, 28 Травня, 2024

Зв’язок Одеси, Угорщини та Болгарії в одеських вулицях

Є в нашому місті вулиці, назви яких присвячені містам інших держав. Це переважно ті міста, з якими порівняно недавно Одесу пов’язують відносини міст-побратимів. Однак у нашому матеріалі, з посиланням на 048.ua, ми розповімо про ті міста, яких пов’язує з Одесою вікова дружба, пише odessa-future.com.ua

Одеса та Болгарія 

Говорячи про такі міста, слід згадати про болгарську Варну. 

Одеську вулицю Варненську знають, як “найстарішу” вулицю на Черемушках. А Варна є старовинним болгарським містом, яке виросло там, де розташовувався давньогрецький Одесос (він згодом став неприступною фортецею з “легкої руки” турків). Але у сімнадцятому столітті Варна була взята відважними запорожцями. А в 1828-му, коли йшла російсько-турецька війна, подвиг повторили російські воїни. 

Одеса практично з перших днів свого існування пов’язана дружніми узами з Болгарією. В одеській історії можна зустріти багато болгарських імен та прізвищ. 

Так, у п’ятдесятих роках двадцятого століття Одеса була місцем проживання Георгія Раковського, який брав участь у збройній боротьбі з турецькими загарбниками.

У шістдесятих роках наше місто було місцем навчання Христо Ботєва, який є болгарським національним героєм, революційним демократом і поетом. 

В нашому місті проходив збір коштів (для того, щоб закупити зброю), формування груп добровольців, щоб підтримати повстання поневолених турками народів на Балканському півострові. Серед таких добровольців були й одесити.Коли йшла російсько-турецька війна 1877-1878-х, більше тисячі одеситів приєдналися до рядів болгарських ополченців. 

Наше місто було місцем проживання та навчання Димитра Благоєва, який з часом став засновником Болгарськоі комуністичноі партіі.

З боку багатьох болгар, які жили в нашому місті, і навчалися в Новоросійському університеті, виявлялася величезна участь практично в ході громадянської війни 1905-го. 

Через певний проміжок часу Варні вдалося перетворитися на важливий порт і суднобудівний центр. Стало традиційним обмінюватись із Одесою делегаціями. До цього вони відвідували наше місто тільки на національні свята і для того, щоб обмінятися культурно-науковим досвідом і результатами. 

Що ж до Угорщини?

А ось вулиці Сегедській вдалося зберегти пам’ять про дружні стосунки з одним з угорських міст. 

Так повелося, що більшість міст-побратимів нашої Одеси є морськими містами. Так, всі знають, що місцем розташування Варни є берег Чорного моря, Спліта – Адріатичного, Олександрії та Марселя – Середземного, Генуї – Лігурійського, а Йокогами -Японського. 

Однак, в числі одеських побратимів є той, який розміщений на річці. Це ми про угорське місто Сегед, яке розташоване на берегах Тиси. 

Наше дружнє місто вирішило проявити повагу до свого побратима-угорського Сегеда, та найкращій, а також найновішій (на той час) вулиці дало назву саме на честь цього угорського міста. Так і ми й отримали, усім нам відому, одеську вулицю Сегедську.

Фото: 048.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.