Середа, 19 Червня, 2024

Захарівська лікарня: історія та сучасність

В Одеській області визначено лідера у питаннях залучення молодих спеціалістів до медичних закладів. Їм стала Захарівська лікарня Роздільнянського району. Далі на odessa-future.com.ua.

Від маленької лікарні до важливого лікувального закладу

Згідно із архівними документами, Захарівська земська лікарня була створена у квітні 1920 року. Вона обслуговувала однойменну волость (на кшалт сьогоднішньої ОТГ). А займалися цією діяльністю 11 спеціалістів.

З 7 березня 1923 року, після адміністративно-територіальної реорганізації, лікарня стала районною, якою залишається і в наші дні, хоча багато в ній змінилося. За сотню років свого існування вона постійно розширювалася та зміцнювалася. У різні роки в ній з’явилися інфекційне відділення (закрито в 2020 році в рамках реформи охорони здоров’я, що проводиться) і нові лікувальні корпуси. У 1990 році було створено корпуси рентгенологічного кабінету та молочної кухні.

Колектив, що піклується про себе

У роки незалежної України було здано в експлуатацію частину нового лікарняного корпусу з пологовим (закрито у 2020 році) та дитячим відділенням; у 2012 році було відкрито нове хірургічне відділення, що включає всю необхідну інфраструктуру (2 операційні блоки, палати на 1-2 пацієнтів із санвузлами, маніпуляційні, перев’язувальні кабінети).

Відмінною рисою лікарні Захарівки є те, що в деяких питаннях не чекають, доки керівництво охорони здоров’я району чи області надішле когось для заповнення вакансій чи інтернів для проходження практики – тим часто ніколи цим займатися. Лікарня сама шукає спеціалістів, знаходить, пропонуючи новачкам прийнятні соціально-побутові умови.

Сьогодні, незважаючи на кадрову кризу, яка супроводжує роботу сфери охорони здоров’я, лікарня Захаріївки демонструє прикмети зворотної властивості. У ній постійно омолоджується склад. З багатьма молодими спеціалістами жителі населеного пункту знайомляться до того, як ті приходять на постійну роботу. У Захарівці багато хто проходить інтернатуру, як, наприклад, Ліна Кравченко, акушер-гінеколог. Зарекомендувавши себе з позитивного боку під час практики, вона отримала запрошення повернутися вже як діючий лікар.

Нещодавно в колективі лікарні з’явилася молода педіатр Марія Гречин, яка приїхала сюди з карпатського міста Стрий разом із чоловіком. Із сусіднього району до Захаріївки переїхали Іван та Христина Поламоренко, хірург та медсестра.

У лікарні з’явилися нові анестезіологи, ортопед-травматолог, представники інших спеціальностей, причому багато з них прибули сюди з різних регіонів України, у тому числі з Києва, що багато про що говорить, наприклад, про те, що у віддалених від обласних центрах містах та селах як і раніше, живе прагнення надавати допомогу людям. А прагнення це підтримує керівництво, яке не лає за ініціативу, а, навпаки, підтримує її. Так, депутати селищної ради та депутат облради Андрій Бабенко допомогли лікарні зберегти незалежний статус, оскільки обласні чиновники хотіли приєднати цей медичний заклад до Роздільнянської лікарні. Для тих, хто з такими реформами не зіткнувся, пояснимо коротко, що таке такі реформи ведуть часто до того, що фахівці вузького профілю, ті ж травматологи або окулісти, приймають тільки в основному відділенні тієї чи іншої лікарні, не кажучи вже про юридичних та процедурних моментах: видача довідок, лікарняних, проходження медкомісій.

І як би сьогодні не говорили про те, що Захарівка знаходиться у глибинці (так називають віддалені села), він показує приклад того, що навіть там люди можуть жити та отримувати гідну медичну допомогу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.