Четвер, 30 Травня, 2024

Що будуватимуть для переселенців у Южному?

Через війну багато українців були змушені залишити рідну домівку. Насамперед, звичайно, це стосується тих регіонів нашої країни, де відбуваються активні бойові дії. Тому ті міста, де більш-менш спокійно, почали активно приймати людей із “гарячих точок”. Далі на odessa-future.

Одеса однією з перших почала підтримувати міста, які найбільше постраждали від ворожих обстрілів.

Варто зазначити, що одесити масово допомагали землякам із водою, продуктами харчування та одягом. Волонтерський рух значно розширив масштаби своєї діяльності. Кожна людина намагалася робити те, що вважала найбільш корисним. При цьому згуртованість та єдність одеситів досягла якогось неймовірного рівня.

Але поряд із вищезгаданою допомогою, наш регіон також відзначився тим, що прийняв велику кількість переселенців. Люди були забезпечені житлом, роботою та всім необхідним для повноцінного життя. Проте війна, на жаль, продовжується. Тому на Одещині потрібно й надалі приймати тих, хто рятується від ракет окупантів.

З перших днів війни керівництво міста та області намагалося максимально надавати житло всім, хто цього потребував. Але “запаси” житлових приміщень мають властивість закінчуватися. Тому доводилося використовувати об’єкти у вигляді спортивних залів, санаторіїв, баз відпочинку і т.ін. Але їх виявилося недостатньо. У результаті перед регіоном постала нова проблема – людей практично нема де селити.

На щастя, громади Одеської області беруть активну участь у вирішенні цього питання. І ось, у Южному заговорили про будівництво нового гуртожитку для переселенців. Йдеться про те, що Южненська територіальна громада на Одещині планує зайнятися створенням гуртожитку для переселенців. За основу буде взято нежитлове приміщення, яке протягом багатьох років просто порожнє. Це допоможе значно заощадити кошти. Адже, по суті, не треба будувати новий будинок “з нуля”. Можна просто привести до ладу те, що є. І, звичайно, забезпечити приміщення всім, що необхідно для життя людини.

Докладніше про це в нашому матеріалі, з посиланням на Суспільне.Одеса.

Необхідні зміни

В Южному було змінено Програму інфраструктурного розвитку громади. Нововведення стосуються проведення капітального ремонту в нежитлових приміщеннях, які згодом мають стати гуртожитком.

Об’єкт, який буде перебудовуватися, є триповерховою будівлею. Вона розташована в селищі Нові Беляри. Житлові приміщення розміщуватимуться на двох поверхах. 

Потреба в новому житлі

За словами голови Южненської громади, Володимира Новацького, на даний момент у Южному живуть три тисячі переселенців. Але вже зараз керівництво готується прийняти ще “значну кількість людей”.

В основному йдеться про мешканців Миколаївської та Херсонської областей.

Тому питання про будівництво нового житла стоїть дуже гостро. Причому зробити все бажано в найкоротші терміни.

Чоловік зазначає, що якщо держава забезпечить громаду фінансовою допомогою, то до кінця 2022-го вдасться завершити всі будівельні роботи.

Фото: yuzhne.city, Суспільне.Одеса

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.