Середа, 12 Червня, 2024

ОРТОПЕДИЧНЕ ВЗУТТЯ ДЛЯ ДІТЕЙ – ОСОБЛИВОСТІ ВИБОРУ ТА ВИКОРИСТАННЯ

Правильне формування стопи в дитини можливе тільки в тому випадку, якщо вона з першого кроку носить тільки якісне взуття, при виготовленні якого враховуються вимоги ортопедів. Слід розуміти, що від того, наскільки правильно стопа виконує свою функцію, залежить здоров’я всієї опорно-рухової системи, оскільки вона пом’якшує ударне навантаження, що припадає на хребет та суглоби.

Для профілактики та лікування різних патологій використовується ортопедичне взуття для дітей, фабричного виробництва або виготовлене за індивідуальним замовленням.

Види ортопедичного взуття

Стопа новонародженого немає склепінь, вона абсолютно плоска, а області поздовжнього склепіння розташована жирова подушечка. При правильному формуванні склепінь ортопедичне взуття дитині не потрібне – воно не тільки не принесе користі, а може завдати шкоди. Якщо стопа підтримуватиметься за допомогою ортопедичного взуття, власні склепіння не будуть виконувати свої функції в повному обсязі, зв’язки будуть слабшати і надалі не зможуть забезпечити належної амортизації.

Існує кілька видів взуття з ортопедичними властивостями:

 • Взуття для профілактики, що запобігає розвитку патології, завдяки тому, що воно виготовлене з урахуванням особливостей анатомічної будови стопи дитини. Таке взуття виготовляють взуттєві фабрики, його можна використовувати без призначення лікаря, так як воно не надає коригувальної дії і не заважає правильному розвитку власного зв’язкового апарату стопи;
 • Лікувально-профілактичне взуття, що використовується за перших визначених ознак порушення, а також у складі корекції незначних змін;
 • Лікувальне взуття, яке виготовляють у спеціальних майстернях після проведення низки досліджень, що включають зняття плантограми та обстеження за допомогою інструментальних методів. Ці моделі використовуються у складних ситуаціях і лише за призначенням лікаря.

Особливості ортопедичних моделей

Дитяче орто взуття має ряд особливостей, що відрізняють його від звичайних моделей:

– Широкий об’ємний носок, що не стискає пальці, в якому немає умов для формування мозолів та натоптишів;

— Каблук Томаса, укорочений із внутрішньої сторони, який запобігає завалюванню стопи всередину. Крім того, поверхня каблука трохи відрізняється по висоті в різних точках, що значно підвищує стійкість. Висота підбору залежить від віку дитини:

 • Дошкільнята – 0,5-1,0 см;
 • Школярі 8-12 років – до 2 см;
 • Школярі 13-18 см – до 3 см;

— Завищений жорсткий задник, який у деяких моделях може досягати середини гомілкостопу. Він фіксує суглоб, запобігаючи вивихам і травмам;

– Підошва помірної жорсткості, яка захищає підошву від надмірного ударного навантаження та плоскостопості;

— Застібки-липучки типу Velcro, які легко може застебнути навіть дитина. Взуття з такими застібками допомагають навчити малюків самостійно взутися;

— Ортопедична устілка з супінатором у сфері поздовжнього склепіння та метатарзальною подушкою у сфері перекату стопи. Взуття для профілактики може бути без супінатора, в області поздовжнього та поперечного склепіння на устілці виконуються піднесення, що підтримують склепіння. При більш серйозних порушеннях устілка вбудовується жорсткий супінатор із пластику або металу;

— Сучасне ортопедичне взуття для дитини виготовляється з натуральних матеріалів – шкіри, тканини, замші, що добре пропускають повітря. Завдяки цим матеріалам у взутті забезпечується оптимальний мікроклімат, нога не потіє, немає умов для розвитку патологічних мікроорганізмів. Подібне взуття виготовляють провідні світові виробники, які під час виробництва враховують сучасні модні течії. Час потворних ортопедичних черевиків давно минуло, нинішні моделі з ортопедичними властивостями — це гарне взуття, яке обов’язково сподобається маленьким модницям та модникам, вони будуть носити це взуття із задоволенням.

Коли використовується ортовзуття

Ортопедичне лікувальне та лікувально-профілактичне взуття використовується лише за призначенням лікаря при діагностиці наступних патологій:

 • Для лікування плоскостопості різних видів – поперечне, поздовжнє та комбіноване;
 • захворювання суглобів (артрити, артрози);
 • Вальгусна та варусна деформації;
 • Проблеми із хребтом;
 • Цукровий діабет;
 • Різна довжина ніг.

Носити ортопедичні моделі без призначення лікаря не можна. Також не можна носити коригувальні моделі довше, ніж призначив лікар. У процесі носіння ортопедичних виробів індивідуального пошиття лікар постійно проводить коригування устілки відповідно до змін, що відбулися.

З якого віку носять ортопедичне взуття, визначає лікар-ортопед. Зазвичай її призначають для виявлення порушень, коли дитина починає ходити, тобто з 8-18 місяців.

Як вибрати взуття

Якщо ви купуєте профілактичні моделі, то дуже важливо правильно підібрати розмір. Для визначення розміру використовують розмірну таблицю, в якій зазначено відповідність розміру взуття довжині та ширині стопи. Щоб правильно зняти розмір, треба поставити стопу на аркуш паперу та обвести її олівцем, розташованим строго перпендикулярно поверхні підлоги. До отриманого відбитка додати по 0,5 см з усіх боків і виміряти відстань між найвіддаленішими точками по вертикалі та горизонталі. Отримані результати порівнюють із даними розмірної таблиці. Взуття повинне максимально відповідати знятим розмірам, не можна купувати взуття на виріст.

На сайті інтернет-магазину Ortocomfort.ua представлені різні моделі від провідних світових виробників:

 • 4Rest-Orto (Туреччина);
 • Mimy (Туреччина);
 • Orthobe (Україна);
 • Sursil Ortho (Україна);

Ці та інші фірми-виробники розробки моделей враховують як поради ортопедів, а й вимоги сучасної моди.

Яка фірма краще, як підібрати модель та розмір підкаже консультант магазину відповідно до рекомендацій вашого ортопеда.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.