Середа, 12 Червня, 2024

Як за допомогою урбанізму змінити Одесу?

Ще архітектором Миколою Чепелєвим була відзначена користь урбанізму для подальшого розвитку нашого міста.

Тому що межі Одеси давно встановили і щодо містобудування не може бути мови. Тому наступним кроком є ​​низка внутрішніх змін, які необхідні для того, щоб створити по-справжньому комфортне місто. Цього можна досягти за допомогою урбанізму.

А ми хочемо присвятити цьому наш матеріал odessa-future.com.ua із посиланням на odessa-life.od.ua, де ми розповімо про досвід інших міст, пов’яжемо його із Одесою, а також поділимося думкою видатного одеського архітектора .

Як міське планування впливає на щастя одеситів?

Щодня на нашому настрої відображаються різні фактори, серед яких і будинок, де кожен з нас живе, його внутрішній двір, вулиці, в оточенні яких він знаходиться, транспорт, за допомогою якого ми пересуваємося та споруди, які є у нашому місті. І образ міста, і Одеси, зокрема, пов’язаний із ставленням до цього городян. Однак і вони також залежать від того, що їх оточує. І тільки вони можуть змінювати ситуацію у той бік, у який вони хочуть.

Перші експерименти щодо створення саме такого міста, про яке ми говорили вище, були проведені мером міста Богота (він є колумбійською столицею). 

До того, як він прийшов до влади, Богота була відома частими викраденнями людей та вбивствами. Однак новому міському голові вдалося все змінити і довести дію урбанізму.

Що об’єднує Одесу та Боготу?

Звичайно, всі зміни у місті Богота є особистою заслугою його мера.

І якщо, на перший погляд, може здатися, що колумбійське місто з Перлиною біля моря зовсім нічого не поєднує, то це не так.Проте великі міста дуже схожі.

І на прикладі колумбійської столиці можна спробувати знайти методи, за допомогою яких можна вирішити одеські проблеми.

І почати нам слід з таких простих речей, як:

  • пішохідний центр;
  • смуги для велосипедних доріжок;
  • паркове облаштування;
  • якісне вуличне освітлення.

Думка одеського архітектора

На думку архітектора Миколи Чепелєва, Одеса, на сьогоднішній день, наділена лише двома варіантами розвитку.

Так, на думку чоловіка, варто придивитися до успішних сучасних міст (наприклад, до Копенгагену), де ще 1947-го було втілено програму, яка орієнтована на всіх жителів.

Адже, якщо ми продовжимо йти в сучасному напрямку, то навряд чи ми зможемо дійти справжнього розвитку.

Одеський архітектор впевнений, що початком змін може стати те, що одесити почнуть вірити в негативну роль байдужості до всього, що відбувається довкола.

І почати слід із дрібниць: брати участь у голосуванні на виборах, вимагати, щоб депутати виконували свої обіцянки. Адже обурення на кухні ні до чого не призведуть. Потрібно виходити на публічний рівень у вигляді гарячої лінії, мітингів, постів у соціальних мережах.

І тоді, коли співпадуть голоси одеситів з політичною волею, Одеса вийде на шлях правильного розвитку, – сфера будівництва буде більш логічною, реставраційні процеси більш здоровими, а рівень життя – комфортним.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.