Неділя, 26 Травня, 2024

Роздільна: як життя в місті змінилося під час війни

Одеська область містить у собі 7 районів і близько 20-ти міст. За годину їзди від Одеси розташовується старе, невелике місто Роздільна із загальною чисельністю населення близько 18 тис.осіб. Адміністративний центр Роздільнянської міської громади та Роздільнянського району. Наразі сюди входять інші райони, такі як Великомихайлівський, Ширяївський та інші, які раніше вважалися окремими. Це означає, що для вирішення фінансових, документальних, комунальних та інших важливих питань, жителі району приїжджають у Роздільну. Наскільки комфортно їм долати великі відстані, особливо під час війни та нестачі бензину? Більше на odessa-future.com.ua.

Місто зі своєю історією

Перші згадки про Роздільну, як про населений пункт були ще в 1863 році, на території Херсонської губернії у складі Російської імперії. У тому році проводили будівництво залізничної дороги, яка об’єднувала одеський порт та торгове місто Одеса-Парканська (нині Балта). Залізниця стала певним роздільником між Одесою та Тирасполем, звідси виникла назва – Роздільна.

Як живуть місцеві

Життя в місті однозначно можна вважати спокійним і стабільним. Місць для відвідувань небагато: кілька кав’ярень та барів, центральна площа, парки з дитячими майданчиками, великий стадіон біля школи №1, кінотеатр припинив роботу. Зате постійний рух спостерігається на продуктовому ринку: там завжди галасливо і багато народу. Щовихідні в Роздільну приїжджають із сіл на великі закупівлі. Вздовж ринку розташовуються невеликі магазини та намети з технікою, книгами, предметами для будинку та одягом. Роботи тут небагато, тому більшість місцевих вважають за краще будувати кар’єру в Одесі. Добиратися особливих проблем не складає, адже щодня туди і назад зручно їздити приміськими електричками: з раннього ранку і до пізнього вечора вони прибувають регулярно. Проте є люди, яким до душі тихе та розмірене життя у невеликому містечку. Тут простіше записатися на прийом до лікаря, через менші черги і не доводиться годинами стояти на пошті, чекаючи посилки.

Зміни під час війни

Кардинальних змін у Роздільній, з початку війни, немає. Спочатку було складно тим, хто працював в Одесі, адже через комендантську годину це завдавало незручностей, а деякі взагалі залишилися без робіт. Однак сьогодні, коли вона триває з 22:00 до 5:00 – стало набагато простіше. На початку березня була нестача деяких продуктів: круп, овочів, фруктів або ж вони стрімко зросли в ціні, що викликало загальне обурення серед місцевих. Основна проблема міста, як і всієї області – брак бензину та висока його вартість.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.