Неділя, 26 Травня, 2024

Одна з одеських архітектурних таємниць абл як проходило безфундаментне будівництво морського вокзалу

Одесу у всьому світі знають, як морське місто, яке, по суті, є морською брамою. А Одеському порту судилося стати практично найбільшим у нашій державі. Його процес будівництва відбувався паралельно тому, як засновувалося безпосередньо наше місто, а саме – 1794-го. Тривалий період часу у міста був відсутній морський вокзал, а точніше його гідна будівля, і роком його появи став 1968-мий.

Докладніше про те, що послужило провісником ідеї про те, щоб побудувати в нашому місті морський вокзал, про період численних змін проектної документації, про остаточний варіант “вокзального” проекту та про сучасні оновлення – у нашому матеріалі odessa-future.com.ua, з посиланням на odessa-life.od.ua та uc.od.ua.

З чого все починалося

Колись місцем швартування пасажирських суден була зона поряд з Військовим молом, яка була місцем розташування маленької будівлі, що складається з двох поверхів, яку було прийнято називати міськими “морськими воротами”.

Потім, у період радянських років, коли стали дуже популярними подорожі в місцевості, представленій Кримсько-Кавказькою лінією, у чорноморських містах масово розпочали будівництво морських вокзалів. Одесу, звичайно, це також торкнулося.

Численні зміни

Періодом появи першого проекту такого об’єкта, як одеський морський вокзал, став початок 1950-х. Споруда, про яку йшлося в архітекторському проекті, була дуже схожа на палац, – вона була наділена деталями у вигляді шпиля, колонади та інших палацових архітектурних елементів.Але внаслідок певних причин будівельний процес на морвокзалі відповідно до даного проекту так і не був здійснений, а з початком влади Хрущова, проект визнали, як такий, що має надто претензійний характер.

Весь обсяг первісних “архітектурних надмірностей” був повністю прибраний, і вигляд майбутньої будівлі став абсолютно іншим. Але в цьому випадку також до будівельного процесу руки не дійшли – проектну документацію знову було змінено.

Остаточний варіант

І лише у 1960-х архітекторами Головіним та Кремляковим був створений проект для того, щоб нарешті почати будувати одеський морвокзал. Відтепер споруда стала схожою на щось на зразок величезного пасажирського лайнера, який “пришвартувався” практично поруч із Потьомкінськими сходами. Для того, щоб його побудувати використовувалися матеріали, представлені залізобетоном та склом. Будівництво масивної споруди було безфундаментним – вона була встановлена ​​на монолітних палях з дерева, які були розміщені безпосередньо на поверхні морського дна. Крім того, було реалізовано подовження Нового молу на сімдесят метрів.

Сучасні оновлення

Протягом 2016-2018-х поряд із морським вокзалом проходила установка деталі, представленої новим “кінетичним” фасадом. Він був оброблений за допомогою елементів, представлених металевими пластинами, які можуть рухатися від вітру та бути схожими на “хвильові рухи”.

Фото: uc.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.