Середа, 29 Травня, 2024

Квадратні метри продовжуватимуть дорожчати. Як зросте вартість житла до кінця року

Для збереження та збільшення накопичених фінансів, українці вважають за краще купувати нерухомість вже на початковому етапі будівництва. Експерти припускають, що до кінця року ціни на нерухомість в Україні зростуть до 10% новобудов. Для вторинного житла цей показник становитиме 6-7%. Ці показники підтверджують стабільну ситуацію на ринку нерухомості, незважаючи на осіннє пожвавлення. Ця інформація була надана асоціацією фахівців з ринку української нерухомості (АСНУ).

Зміна цін на житло за 2021 рік

Представник АСНУ повідомив, що за 2020 рік найвищий рівень зростання цін на первинне житло стався у великих містах. Серед них Київ, Львів, Дніпро та Одеса. Зростання склало 19-20%. В інших областях зростання цін не перевищує 15%. Очікується, що до кінця року вартість на нове житло складе від 5 до 10%. Коливання залежить від регіону, населеного пункту, розвитку інфраструктури та інших параметрів.

Щодо вторинного житла, то зростання цін у великих українських містах склало від 17 до 20%. У провінційних містах показник становить трохи більше 15%.

Істотний вплив зміні попиту надають міграційні процеси. Великим попитом у великих містах користуються компактні квартири. Міграція у великі міста пов’язана з бажанням українців знайти більш перспективну та високооплачувану роботу, що дозволить покращити рівень життя.

Високе підвищення цін на оренду житла було у 2020 році під час пандемії. До кінця року очікується, що поточний рівень підвищення цін також серйозно підвищиться та становитиме від 25 до 30%.

Прогнозоване збільшення цін на нерухомість у різних містах
Експерти зазначають, що у кожному населеному пункті очікується свій рівень підвищення вартості.

Київ

За аналізом експертів, зростання цін на вторинну нерухомість у столиці становитиме від 5 до 7%. Інформація була надана представником Київської філії АСНУ. Найбільша активність на ринку нерухомості припала на 2 та 3 квартал 2021 року. Кількість угод з купівлі-продажу нерухомості перевищує показники попереднього року на 30%. В середньому винайняти кімнату в Києві зараз можна від 3500 гривень. Але пік активності цього року вже завершено.

На даний момент вторинний ринок перебуває у балансі між попитом та пропозицією. Також уповільнюється швидке підвищення цін на квартири. За словами представника Київського АСНУ, у 2022 році вартість на нерухомість у місті збільшуватиметься. З лютого до кінця травня передбачається, що ринок перебуватиме у стабільному стані без різких коливань. На околиці міста вторинне житло дорожчатиме з темпом міської нерухомості.

Одеса

З січня по жовтень поточного року зростання цін на первинну нерухомість в Одесі склало 18%. Цю інформацію повідомила Ольга Архипова, представниця Одеського відділення АСНУ. Повідомляється, що до кінця року ринок перебуватиме у стабільному стані, і ціни можуть зрости не більше ніж на 5% для якісних новобудов у престижних районах. В середньому винайняти квартиру в Одесі в центральній частині міста обійдеться від 3000 грн. на місяць (мається на увазі однокімнатна квартира типового планування). В інших частинах міста цей показник не перевищить 3%. Щодо вторинного ринку, то ціни збільшилися за поточний рік на 8%.

Згідно зі статистикою угод, найбільш затребуваними є однокімнатні та двокімнатні квартири. До кінця року такі квартири подорожчають ще на 2%. Різких стрибків цін не передбачається. Ринок перебуває у стабільному стані, і ніхто із працівників сфери нерухомості не зацікавлений у спекуляції, які призведуть до ажіотажного попиту.

Тернопіль

За рік кількість угод із нерухомістю зросла на 25% у місті. Зростання цін на новобудови становить від 15 до 20% залежно від району міста та якості будівельного об’єкту. На вторинне житло цей показник становив 10%. Основне зростання попиту склало на малогабаритні квартири. До кінця року підвищення цін становило до 5%.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.