Четвер, 30 Травня, 2024

Цікаві місця, які можна знайти лише в Одесі

Кожне місто має свої родзинки та відмінні фішки, завдяки яким, особливо, формується загальне враження про нього. В Одесі таких місць настільки багато, що одного дня, щоб це все подивитися, точно не вистачить. Та й не кожному буде цікаво дивитися на якусь там стіну, тільки через те, що вона є тільки в цьому  місті, куди ви поїхали відпочити: взагалі, такі місця не для всіх. Але все ж, деякі вважають за краще оглядати саме такі, незвичайні та унікальні місця, деякі з яких ми розглянемо. А почнемо ми якраз таки з якоїсь там стіни. Далі на odessa-future.com.ua.

Плоский будинок-стіна або Відьомський будинок

Неподалік Приморського бульвару, на Воронцовському провулку, розташовується дуже незвичайний будинок – стіна. На перший погляд, справді здається, ніби в будинку є лише одна стіна і одразу виникає запитання: “Як же можна жити в такому будинку?”

Насправді будинок має особливу конструкцію, а точніше, трикутну форму. Це сталося випадково: при будівництві цього будинку несподівано закінчилися кошти, а архітектори вирішили заощадити, зробивши три стіни замість звичних чотирьох. З певного ракурсу це не видно, що змушує деяких повірити в одну стіну.

Будинок став досить популярним місцем серед туристів, куди вирушають на екскурсії та їздять поодинці. Згодом будинок стали називати по-різному: будинок-стіна, відьмин будинок, містичний будинок. Він має три поверхи і колись, тут мешкали представники “середнього” класу: юристи, купці та чиновники.

Для дому 1890-х років, він непогано зберігся до наших днів, залишаючись таким самим суворим і вражаючим. Загалом, він нічим не відрізняється від інших будинків, розташованих поряд, хіба що стіною.

Одеський Пасаж

Мабуть, кожен чув про Пасаж в Одесі. Будь-який одесит підкаже, як до нього дістатися, ще й у подробицях опише його зовнішній вигляд та вхід.

Проте, це одне з небагатьох місць, де можна умовно переміститися в минуле та відчути себе в якомусь старовинному європейському місці.

Будівля знаходиться на розі Дерибасівської та Преображенської, маючи два входи з обох вулиць. У 1900 році відкрився цей торговий комплекс, включаючи шикарний готель, кафе і ресторани. Вже тоді тут був ліфт, електричне освітлення та телефон, а прозора стеля дозволяла сонцю висвітлювати всю внутрішню територію Пасажу.

Друга назва будівлі: “Пасаж Менделевича”, адже саме йому належало це вишукане місце. Потрапляючи сюди, складається враження, ніби перебуваєш у музеї скульптур – їх тут чимало. Інтер’єр виконаний у стилі бароко, пластичного модерну та витонченої класики.

Сюди щодня приходять туристи: замість готелю та ресторану, тут розташувалися кафе та невеликі магазини, але туристів більше приваблює відмінна локація для фото – не порахувати, скільки фото тут було зроблено за час існування Пасажу.

Гора Чумка

Страшна епідемія чуми, яка спіткала Одесу в 1812 році, щодня нагадує про себе, демонструючи гору на Водопровідній вулиці.

Все почалося з мирного укладання Російської та Османської імперій, коли вільне переміщення було дозволено і одеський порт почало заповнювати турками, які й привезли до Одеси чуму.

Місто закрили на карантин, який тривав 46 днів, а трупів вивозили за місто (тоді територія Одеси була в рази менша) і ховали у “братській могилі”. На вулиці можна було перебувати лише патрулям, візкам із червоними (перевозили хворих) та чорними (перевозили мертвих) фрагами, а також мортусами, одягненими у спеціальний захисний одяг.

Загиблих людей ховали в тому, що було надіте, навіть із прикрасами та коштовностями. Яма була настільки велика, що у закопаному вигляді, вона набула вигляду гори – для тодішньої рівнинної Одеси це було щось нове.

Після закінчення епідемії, ніхто й ніколи не намагався розкопати цю яму: за легендою, якщо це зробити, в Одесі спалахне нова епідемія чуми. Кажуть, американські вчені були готові платити будь-які гроші, щоб отримати дозвіл на розкопки, з метою вивчення збудника чуми – чумної палички. Але влада міста, звичайно, відмовилася від такої пропозиції.

Сьогодні гора стала своєрідною пам’яткою і пам’яттю про важкі часи, а на горі встановили хрест, на згадку про загиблих.

Пам’ятники Дарт Вейдеру та Стіву Джобсу

Це дві найнезвичайніші пам’ятки в Одесі.

Пам’ятник Дарт Вейдеру – незвичайний тим, що на ньому зображений не реальний, а вигаданий персонаж із кіноепопеї “Зоряні війни”. А історія його появи ще незвичайніша: коли, у 2015 році, пам’ятник Леніну підлягав зносу, художник А. Мілов, вирішив дати йому друге життя, наклавши зверху титановий сплав і тим самим перетворивши його на абсолютно іншого персонажа – Дарт Вейдера.

Як говорить Сайт “Relding”, такий пам’ятник можна знайти за адресою – вулиця Столбова, 28. І хоч він знаходиться на території заводу, охоронці пропускають усіх бажаючих, зробити фото.

Що стосується пам’ятника Стіву Джобсу, то він знаходиться на вулиці Новосільського 74/76, причому в ньому є вбудований безкоштовний Wi-Fi. Пам’ятник є великою рукою з пронизливим її наскрізь, логотипом Епл. Складається з великої кількості шурупів, гайок та інших металевих деталей. Неважко здогадатися, що він присвячений засновнику компанії Apple – Стіву Джобсу.

Одеський театр опери та балету

Цей театр вважається найбільшою архітектурною пам’яткою та одним із найкрасивіших театрів у світі. Його радять відвідати кожному, кому цікава архітектура та мистецтво. Будівля театру красива як зовні, так і всередині: виконана у стилі віденського бароко 19 століття, а інтер’єр у стилі французького рококо.

До того ж, театр є найстарішим серед культурних установ, що пояснює його неповторний стиль, що зберігся до наших часів.

Будівництво театру почалося в 1804 році і було закінчено до 1809 – а наступного року відбулися перші вистави: “Нове сімейство” і “Втішана вдова”.

На превеликий жаль, 1837 року будинок повністю згорів, втішає той факт, що не було постраждалих. Безперечно, було ухвалено рішення про побудову нового театру і в 1887 році, вже відбулося нове відкриття.

Театральний стиль викликав потрясіння навіть у тих, кого, здавалося б, вже нічим не здивуєш: візерунки, скульптури, завитки, орнаменти з позолотою, неймовірною красою стеля (в основу якого лежить чотири картини художника Лефлера), величезна люстра та всілякі світильники – і це лише частина того, на що можна звернути особливу увагу.

Тещин міст

Цей міст, хоч і здебільшого вважається символом романтики та міцності стосунків, добре показує тонкий гумор одеситів.

За словами Сайта “I go to world”, у 60-х роках ХХ століття його побудували для Михайла Синиці – важливого діяча, який бажав скоротити шлях до будинку своєї тещі. А також, одесити подейкують, що міст такий самий довгий і хиткий, як язик тещі.

Міст вважається найвужчим і найвищим в Одесі. Розташовується в історичній частині Одеси та з’єднує два бульвари: Жванецького та Приморський.

Також міст полюбився закоханим парам, які вішають замки на поручні мосту – ніби закріплюючи замком міцність свого кохання. Через велику кількість замків, навіть погіршувався стан мосту, що змусило місцевої влади встановити на локації велике, металеве серце, куди можна було прикріпити замочки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.