Четвер, 30 Травня, 2024

Розвиток стріт-арт культури в Одесі

Поняття стріт-арту з’явилося в Нью-Йорку в 60-ті роки минулого століття. Розпочалося все з того, що настінні малюнки тоді були своєрідними мітками вуличних банд і тільки з плином часу в розмальованих стінах суспільство почало вбачати ще й мистецтво. Сталося це після того, як автори стріт-арт малюнків почали піднімати у своїх роботах соціальні теми. В Україні ж тоді про такий напрям мистецтва навіть не чули, однак нині графіті та мурали прикрашають чимало стін чи не в кожному місті країни. Далі на odessa-future.com.ua.

Тож чи є малюнки на стінах, вони ж графіті вандалізмом? Чи потрібні Одесі великі настінні малюнки – мурали, та чи можна насправді створити окремий район для художників міста, аби вуличне мистецтво мало можливість розвиватися не порушуючи закон та візуальну цілісність Одеси? Ці питання ставлять вуличні митці вже не один рік, однак суперечок не меншає. 

Труднощі стріт-арт художників

Проте попри велику кількість прихильників, мистецтво настінного малюнку має низку перепон. Окрім, звісно, законодавчих обмежень, вуличні художники стикаються й з низкою інших труднощів. Серед них – висока вартість фарби та залежність від погодних умов, адже працюють художники на вулиці. Також нерідко роботи художників псують та замальовують. А ще важко знаходити майданчики, на яких можна розмістити малюнок.

Попри те, що часто малюнки на стінах виглядають справді вражаюче, такий вид мистецтва має своїх хейтерів. Деякі люди вважають розмальовування стін хуліганством та говорять, що це псує загальний вигляд міста. Ну і звісно ж, самі автори стріт-арт картин свою роботу вандалізмом не вважають, запевняючи, що якісний стріт-арт – це щось зроблене з любов’ю до власного міста.

З кого брати приклад

А в багатьох країнах спочатку намагалися боротися з графіті навіть на глобальному рівні. Наприклад, в Сполучених штатах Америки у вісімдесяті навіть створили організацію, яка займалася, так би мовити відловом вуличних художників та притягненням до відповідальності. Проте пізніше влада США зрозуміла, що таким чином може викликати тільки більший спротив, тож пізніше відкрили програму, завдяки якій малювати на стінах дозволили, проте, лише якісні та пристойні картини.

Що можна зробити в Одесі

В Одесі також  почастішали розмови про те, аби для вуличних художників з’явилося окреме місце. Наприклад, депутат Одеської міської ради Олена Орлова сказала, що такою локацією міг би стати Деволанівський узвіз. Загалом вона відзначила, що Одесі варто змінювати імідж з міста для розпусних розваг на місто з цікавою мистецькою складовою.

В Одесі нині чимало будинків прикрашають величезні малюнки, що зазвичай займають всю стіну – це мурали. Тож для того, аби шанувальники такого мистецтва не загубились. створили інтерактивну карту муралів міста. Вона дозволяє не лише подивитися. де розташований той чи інший мурал. А й дізнатися його історію. Нині позначено вже понад сотня арт об’єктів і, за словами авторів проєкту, кількість їх зростає.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.