Вівторок, 28 Травня, 2024

Реставрація філармонії

Будівля філармонії є однією з головних визначних пам’яток Одеси. Вона успішно функціонує по сьогоднішній день і привертає увагу любителів мистецтва і архітектури. 6 квітня 2021 року стало відомо про потенційну реставрацію. Отже, про важливість історичного об’єкта і плани щодо його відновлення, пише odessa-future.com.ua.

Історична цінність

Хоча філармоній існує з 1931 року, сама будівля функціонує у місті ще з кінця XIX століття — раніше на місці одного з найграндіозніших концерт-холів була торгова біржа. Однак, клуб музикантів та інших творців в Одесі існував ще раніше — філармонійне товариство об’єднувало не тільки південних Орфеєв, але і письменників, а також військових.

Після встановлення радянської влади, ворожої до ідей капіталізму, будівля позбулася функцій біржі і стала використовуватися для різноманітних заходів. І нині вона залишається однією з найпопулярніших сцен для всіляких артистів: українських, зарубіжних, класиків і музичних експериментаторів; а нарівні з цим в її стінах іноді проходять великомасштабні фестивалі, як, наприклад, Natsu Nami.

Сама по собі будівля є неповторним об’єктом архітектурного мистецтва, тому що симбіоз різних архітектурних напрямів унеможливлює визначення філармонії в якийсь конкретний стиль. Хоча оздоблення будівлі приписують до неоготики через її ажурні деталі та значні несучі арки, неможливо не помітити також дотики ренесансу з його симетричністю і римської пропорційністю, не кажучи вже про зображення, які прикрашають верхівки арок у концертному залі.

Поруч з філармонією також розташований один з найбільш атмосферних і красивих двориків Одеси, який місцеві називають італійським. Дворик і зовнішні сходи філармонії часто стають локаціями для стильних фотосесій і приваблюють любителів і знавців архітектурного мистецтва.

Крім усього іншого, стіни філармонії зберігають пам’ять не тільки про приголомшливі виступи і веселі фестивалі, але також мають за пазухами кілька місцевих легенд. Наприклад, у фойє будівлі є величезне дзеркало. За легендою, якщо в нього подивиться дівчина, то вона буде ще довго залишатися молодою зовні (що правда, реальність доводить протилежне). Однак, такі магічні предмети зазвичай не дають свої багатства без сплати, але що попросить «чарівне» дзеркало філармонії в обмін на довгу красу молодості — таємниця.

Також цікавим є той факт, що стеля у великій залі філармонії виконана без використання цвяхів — і це була одна з перших підвісних стель.

Запланована реставрація

У 2020 році будівля філармонії привернула увагу Президента України, який згодом сказав про масштабну реконструкцію об’єкта (згідно із законом пам’ятники архітектури реконструювати заборонено). Трохи пізніше ситуація прояснилася: Президент мав на увазі реставрацію.

Пам’ятник архітектури буде оновлено за проєктом компанії «Науково-виробничий центр Екобуд+». Ця організація також займалася реставрацією і облагороджуванням одеської кірхи св. Павла і знаменитих Потьомкінських сходів, а також розробляла проєкти для Воронцовського палацу і Художнього музею.

Грошові ресурси на розробку проєкту виділяють з державного бюджету — поки що є інформація про те, що документація буде коштувати 5 млн 50 тис. грн, як пише «Думська» 6 квітня 2021 року.

Реставрацію планується проводити у 2021 році.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.