Середа, 29 Травня, 2024

Про загадкові міфічні істоти, що прикрашають будинок Короне

Наше місто наділене неймовірно красивою архітектурою. Старовинні будівлі, які прикрашають старовинні одеські вулиці представляють собою архітектурний ансамбль, який не залишить байдужим нікого. 

Кількість архітектурних шедеврів в Одесі, здається, неперелічувана. Їх настільки багато, що залишається лише дивуватися, як все це могли створити і придумати архітектори. Причому, помилково думати, що за межами історичного центру більше немає нічого старовинно-архітектурного. 

Так, вулиця Канатна є місцем розташування неймовірно красивого одеського будинку. Він представлений прибутковим будинком, власником якого був Микола Короне, у власності якого також був знаменитий ресторан на території Олександрівського парку. 

У нашому матеріалі odessa-future.com.ua, з посиланням на odessa-life.od.ua і all.archodessa.com ми розповімо вам саме про цю будівлю. 

Початок будівництва 

До 1899-того ділянка, де знаходиться вищезазначене спорудження, знаходилася у володінні Кузьмінського. У 1899-тому цю ділянку купив у нього первогільдійний купець, Микола Короне, який почав там будівництво будинку, який прикрашав флігель і внутрішній двір. Процес будівельних робіт тривав протягом 1900-1903-х. Будівництвом цього унікального будинку займалися архітектори в особі Мойсея Линецького і Генріха Лонського. До речі, Генріх проживав зовсім недалеко від ділянки, де проходило будівництво, і зодчий переважно брав замовлення, які розташовувалися поруч з його будинком. 

Недовге володіння 

Стилем цього будинку є модернізована еклектика, яку доповнюють бароково-ренесансні елементи.Процес будівництва підійшов до кінця в 1901-ому, зате будівництво флігеля проходило набагато довше – аж до 1903-го. 

Короне був власником нового будинку досить недовгий період часу – через сім років він помер, і спорудження перейшло у спадок його дружині Наталії. 

Перший зразок ковальської майстерності 

Огорожею напівпідвальних вікон будинку служить кована решітка, яку прикрашає неповторний малюнок. Існує думка, що дане огорожа являла собою перший в нашому місті зразок ковальської майстерності, створений в стилі модерн. Лоджії прикрашають решітки, декоровані заклепками. Цікаво, що подібне плетіння лози, яке використовували під час їх виготовлення, переважно зустрічалося в декоруванні воріт. 

 

Таємничі істоти 

Другий поверх, відповідно до задумів архітекторів, був оснащений відкритими лоджіями, але на даний момент, вони вже засклені, і стали величезними вікнами. Під ними розташований декор у вигляді ліпних зображень, де можна побачити небачені творіння, яких, напевно, придумали самі архітектори, тому що вони не схожі ні з однією міфічною істотою. 

Не зачеплена частина 

Коли почалася Велика Вітчизняна війна, і був здійснений черговий авіаналіт, частина споруди постраждала, але фасад минули серйозні пошкодження, що і допомогло йому зберегтися до наших днів в практично незмінному вигляді.

Фото: odessa-life.od.ua

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.