Субота, 25 Травня, 2024

Перейменування Краснослобідської вулиці: причини ініціативи та результати

Тематика перейменування вулиць дуже часто викликає суперечки, тому що зіткнення у таких обговореннях обов’язково обумовлено ідеологією або баченням світу. Коли дві та більше картин світ стикаються, доводиться зважувати всі за і проти та йти на які-небудь компроміси або ж організовувати незалежне голосування, щоб все було стовідсотково чесно, пише odessa-future.com.ua.

Черговим об’єктом, навколо якого утворилася полеміка з перейменуванням, є вулиця Краснослобідська. Яка була причина соціально активних жителів Одеси, які запропонували перейменування, і якого концепту дотримувалися люди, які бажали залишити стару назву вулиці? Як вони вирішили це питання, читайте далі.

Суть пропозиції про перейменування

Ініціаторами перейменування стали представники і представниці Одеської регіональної асоціації євреїв. Концептуально представники і представниці асоціації запропонували перейменувати вулицю на честь Праведників світу — це почесне звання, яке дається Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) і Героїзму «Яд ва-Шем» (це звання, до слова, є більш ніж у двох тисяч громадян по всій Україні).

Наскільки відомо з електронної версії пропозиції про перейменування, представники асоціації таким чином хотіли присвятити вулицю пам’яті людей, які ризикували своїм життям і жертвували собою, рятуючи громадян єврейської національності від переслідувань за часів Другої Світової.

З огляду на значущість єврейського населення в Одесі, автентичність Одеси як єврейського міста і оплоту єврейської культури, такий концепт мав всі шанси вписатися в структуру міста.

Обробка проекту і голосування

Після засідання історико-топонімічної комісії при виконавчому комітеті Одеської міськради і громадського обговорення ініціативи було прийнято рішення провести голосування.

Через те, що карантинні обмеження до сих пір залишаються актуальними, голосування було проведено в онлайн-режимі на платформі citizen.odessa.ua, і результати виявилися наступними:

• ЗА перейменування вулиці виступили 44 з усіх;

• ПРОТИ перейменування виступили 45 з усіх.

Таким чином, противники змін обігнали своїх опонентів менш ніж на один відсоток, але цього достатньо для того, щоб прийняти рішення. У свою чергу ті, хто голосував за, відзначали, що реєстрація на сайті досить складна, таким чином деякі потенційні громадяни не зуміли за допомогою цього інструменту висловити свою думку про поставлену тему.

Аргументи проти перейменування

Соціально активні громадяни, які не підтримують подібні зміни, висловилися, що перейменування вулиці вдарить по образу району як історичного об’єкта. Зокрема, таку думку висловив користувач В’ячеслав Трегубов, який також зазначив, що комуністичного сенсу у назві немає, і вона не потрапляє під закон про декомунізацію, тому що частина назви «Красно» означає не прихильність до ідеології комунізму, а «красива». Тобто, коментатор трактує цю назву як «Красива Слобідка».

Деякі користувачі висловилися, що якщо і проводити перейменування, то об’єкту має дістатися стара назва. Деякі ж сказали, що у місті є достатня кількість назв різних об’єктів, які відображають єврейську культуру (ті ж вулиці Єврейська і Іцхака Рабіна).

Як би там не було, а поки що вулиця так і буде називатися Краснослобідською.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.