Середа, 29 Травня, 2024

Одеса та її “Архітектурні сезони”

В Одесі відбулася чергова міжнародна прем’єра, якою стали «Архітектурні Сезони» –  проєкт, присвячений проблемам архітектури, дизайну й урбаністики. Далі на odessa-future.

Що таке “Архітектурні сезони”

Одеський форум зібрав понад 150 фахівців, які приїхали як з різних куточків як України, так і з зарубіжжя. Учасники форуму винесли на обговорення різноманітні стратегії розвитку архітектури у великих агломераціях, концепції створення проєктів, які би вписувалися в архітектурний ансамбль міст з урахуванням їхньої автентичності.

Інтерес до заходу проявили високі чиновники з міського та обласного керівництва. Так, глава Одеської обладміністрації Сергій Гриневецький звернув увагу учасників на те, що подібні майданчики є вкрай актуальними, перш за все для формування фахівців, обговорення актуальних проблем, особливо тих, що стосуються змін клімату, з яким пов’язані зміни вимог до проєктування і спорудження будівельних об’єктів.

Губернатор запевнив, що влада різного рівня готова прислухатися до думки архітекторів і урбаністів, брати участь в їхньому обговоренні на благо позитивного результату для міст нашої країни.

Спектр проблем форуму

Говорячи про проблеми досить широко масштабу, учасники “Сезонів” не забули про проблеми більш локального масштабу. В Одесі таку проблему становить мікрорайон Молдаванка, який був одним з містоутворюючих.

Що там має бути і яким? Таке питання поставив ректор Одеської національної архітектурно-будівельної академії Анатолій Ковров, який звернув також увагу на гостроту проблем, пов’язаних із прибережною зоною – ахіллесовою п’ятою Одеси.

Абсолютно справедливо А. Ковров наголосив на тому, що провідна роль у роботі щодо практичного благоустрою міста повинна відводитися фахівцям, а не так званим громадським. Втім, останні теж можуть брати участь – підіймати гостру тему.

Учасники заходу з цікавістю заслухали виступ відомого у світі архітектури та урбаністики голландця Хірокі Мацууру, який, зокрема зазначив, що “сам по собі дизайн не має значення, якщо не посилює контекст”. “Архітектурні Сезони”, на думку європейського фахівця, покликані для створення фундаменту змін у сфері архітектури, урбаністики як в нашому місті й регіоні, так і в усій країні.

“Архітектурні сезони”: плани на майбутнє

В черговий раз гості Одеси відзначили її особливу красу, для якої важливі архітектурні проєкти, які передбачають глибоко командну роботу.

З огляду на актуальність проблематики, інтерес, який “Архітектурні сезони” викликали у представників багатьох країн, організатори форму задумалися над тим, щоб він проходив протягом 3-5 днів. На їхню думку, варто доповнити дискусійну складову тематичними виставками, майстер-класами. Планується відведення окремого сегменту “Сезонів” для вивчення кращих проєктів архітекторів світового рівня, а також для взаємного навчання, адже, попри великий досвід метрів світової архітектури, останні часто відкриті до діалогу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.