Неділя, 26 Травня, 2024

Продовжиться реставрація історичного центру Одеси

В ході практичного семінару обговорили відновлення об’єктів культурної спадщини Одеси, а також кілька конкретних питань, щодо втілення планів у життя. Детальніше розповість Odessa-future.com.

Ні для кого не секрет, що більшість об’єктів культурної спадщини постають перед туристами не у всій своїй красі. Багато з них потребують відновлення або оновлення. На семінарі підняли питання про небезпеку, яку собою представляють невідреставровані об’єкти для жителів Одеси і її туристів. Багато елементів виступають на перехожу частину і через свою хисткість ризикують створити катастрофу в будь-який момент. З цієї причини на перше місце було висунуто питання по демонтаж подібних елементів з метою захистити одеситів і гостей від потенційної небезпеки.

У минулому році вже демонтували нависаючі над перехожими нестійкі деталі і подібна дія викликала у жителів Одеси, як схвалення, так і критику, бо не всі вважають правильним внесення коригувань до зовнішнього вигляду історичних об’єктів. В цьому році до питання підійшли серйозно і були найняті фахівці, які зможуть прокоментувати нинішній стан того чи іншого елемента. З їх допомогою зможуть визначити, який елемент підлягає реставрації, а який слід демонтувати. Отже, відповідно до стану елементів, будуть вжиті заходи.

Асоціація архітекторів Одеси представила чотири доповіді на цю тему і вже піднесла своє бачення справ про елементи архітектурного декору. Вони повністю проаналізували кожний аспект і готові братися за роботу, проте головною проблемою відновлення культурної спадщини є брак фінансування. Представник Асоціації архітекторів Одеси, Володимир Халін, заявив, що для вирішення фінансових труднощів потрібно підключення бізнесу, адже реставрація такої кількості історичних будівель і пам’ятників не може бути здійснена лише за рахунок міського бюджету.

В ході продовження обговорення даного питання буде прийнятий до уваги досвід інших країн, в яких культурна спадщина є основним залученням туристів і способом заробітку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.