Неділя, 26 Травня, 2024

Навіть фарби немає : Одеський археологічний музей змушений власним коштом фарбувати будівлю не в той колір

Одеський археологічний музей є не тільки відомою та улюбленою музейною установою, він також є національною архітектурною пам’яткою, експозиція якої є справжньою скарбницею унікальних артефактів. Далі на odessa-future.

Днями почалося фарбування його будівлі, проте обраний для цього був досить дивний відтінок зеленого кольору, який дуже відрізняється від кольору, що містить паспорт фасадної частини.

З’ясувалося, що проведенням робіт займається сама установа, якій просто не вистачає коштів, тому доводиться фарбувати тим, що є. Але фарбування не тим кольором є найменшим із усіх проблем музею, які такими підручними засобами точно вирішити не вдасться.

Докладніше про те, які ще проблеми є в улюбленого музею, хто має займатися їх вирішенням, та в чому причина того, що це саме вирішення ніяк не настане, – у нашому сьогоднішньому матеріалі, з посиланням на dumskaya.net.

З усіх питань до відповідальних осіб

За словами керівника музейної установи, Ігоря Бруяка, всім, хто хвилюється за долю архітектурної пам’ятки, потрібно звернутися до тих осіб, які через свої службові повноваження зобов’язані здійснити виділення грошей на те, щоб музей утримувався у задовільних умовах. Але даними особами це не реалізовується. У той час, як музей буквально розвалюється, відбувається обсипання фасадної частини разом зі штукатуркою та фронтоном. Тому доводиться фарбувати тим, що є.

Неоднозначна деталь

Влітку цього року музейникам довелося самостійно ремонтувати фасадну частину. Хоча є відомості, що міськрада пропонувала керівництву музею допомогу, але вона була проігнорована. А ось через що, – це поки що залишається невідомим.

Гостре запитання

До цього в Одесі активно обговорювалося питання незадовільного стану музейної будівлі. Установа перебуває у віданні Національноі академіі наук, тому фінансування реставрації має здійснюватися державою.

Ще минулого року керівник установи говорив, що аварійний стан поширюється на бойлерний дах, а ремонтні роботи необхідно провести щодо нижньої зали, електропостачальної системи, сигналізаційної системи та системи пожежної безпеки.

Музейне керівництво зазначило, що загалом становище практично катастрофічне. А причина полягає у хронічному недофінансуванні, яке демонструє держава в особі Нацаакадемії наук.

Коротка довідка

Нагадаємо, що роком заснування знаменитої одеської музейної установи є 1825-й. І заснували його спочатку, як Одеський музей старожитностей. Він є найстарішою українською музейною установою.

Споруду, де музей розташований на сьогоднішній день, було збудовано 1883-го, а розробкою проектної документації займався архітектор Фелікс Гонсіоровський. Спочатку ця споруда була місцем, де знаходилася Міська публічна бібліотека.

Музейний заклад переїхав сюди 1914-го.

На даний момент музейну колекцію становлять понад дев’яносто вісім тисяч експонатів, причому величезна та переважна частина їх не представлена ​​в музейних залах, а знаходиться у фондосховищах.

Фото: dumskaya.net

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.