Субота, 25 Травня, 2024

На згадку про одеську трагедію 2019 року київська школярка створила спеціальну сигналізацію

4 грудня цього року виповниться два роки від дня трагедії, що сталася в Одеському економічному коледжі. Пожежа забрала близько двох десятків життів: учнів, співробітників навчального закладу та одного рятувальника, удостоєного посмертного звання Героя України. Больше на сайте odessa-future.com.ua.

Трагедія, що призвела до створення важливого винаходу

Таким же званням і також посмертно вшановано викладачку коледжу Ганна Бортюк, яка ціною свого життя рятувала учнів.

Вранці 4 грудня 2019 року на третьому поверсі згаданого коледжу сталося загоряння, внаслідок чого вогонь швидко поширився на площі 4 тисячі квадратних метрів і протягом короткого часу відрізав шляхи евакуації; учні та працівники коледжу вистрибували з вікон.

Розумна та добра дівчина Дар’я Цинда

Трагедія, що сталася у нашому місті у 2019 році, знайшла своє відлуння у столиці України. Поки чиновники різного рівня вирішують, варто чи не варто відновлювати будинок Асвадурова (у цій історичній будівлі працював коледж), на чиєму балансі і в якій пропорції буде будівля, юна киянка Дар’я Цинда, учениця одного зі столичних коледжів, винайшла альтернативну пожежну сигналізацію, що складається зі smart-сирен, з’єднаних з безоплатним мобільним додатком. Завдяки своєму винаходу, Дар’я стала переможницею міжнародного конкурсу, а її праці вже знайшли відбиток у рідній школі дівчини.

Проєкт Дар’ї було поділено кілька етапів. Спочатку під керівництвом своїх викладачів та наукових керівників вона сконструювала базову систему; потім винахід було модернізовано, на основі чого було розроблено два прототипи сирени, один з яких працює навіть без мережі.

Фахівці звернули увагу на те, що запропонований проєкт юної винахідниці набагато ефективніший за аналоги, які вже присутні на ринку, при менших витратах на його реалізацію.

Зазначається також, що сигналізацію Дар’ї можна використовувати як у навчальних закладах, так і в багатоповерхових житлових будинках, торгових центрах та інших місцях масового скупчення публіки. Великою перевагою системи є те, що її можна наповнювати іншими командами, наприклад для оперативного оповіщення про інші небезпеки.

“У моїй школі, поділилася з виданням УСІ юна винахідниця, також не було нормальної пожежної сигналізації, адже якісні системи є досить дорогими, на них не виділяють бюджет. А дешевші часто виходять із ладу чи спрацьовують, коли пожеж немає”.

Приклад Дар’ї Цинди, дівчинки Києва показує, що в сьогоднішній Україні мережа школярів, здатних не тільки мислити креативно, створювати новий продукт, а й робити з користю для суспільства. Головне тепер, щоб суспільство в особі чиновників, і насамперед одеських правильно відреагувало на винахід і, звичайно ж, не забуло про її творця.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.